Fototapety już od dawna zdobią ekrany naszych komputerów, w formie tła dla pulpitu systemu operacyjnego. Od niedawna mamy takie również w telefonach komórkowych. A co, gdyby zdecydować się na taką fototapetę również w domu, na jednej ze ścian mieszkania?

Fototapeta ze zdjęcia, to jeden z ciekawszych pomysłów na udekorowanie ścian. Firmy oferujące tego rodzaju ozdobę, mają w swojej ofercie wiele propozycji - są to zazwyczaj kojące pejzaże, z palmami, błękitną wodą i zalaną słońcem plażą. Można jednak iść o krok dalej i wykorzystać własne zdjęcia z wakacji do wykonania takiej fototapety.

Zdjęcie, z którego chcemy wykonać fototapetę musi wprawdzie być dobrej jakości, oraz powinno zostać wykonane w rozdzielczości umożliwiającej wydruk na tak dużym formacie. Jeśli jednak robiliśmy je dobrym aparatem cyfrowym, możemy mieć pewność, że nasza fotografia nada się do tego celu.
Dzięki możliwościom, jakie daje nam fototapeta ze zdjęcia, możemy zacząć zupełnie inaczej myśleć o aranżacji wnętrza pokoju. Nie ma bowiem wątpliwości, że ściana z taką fototapetą zdominuje nam wizualnie wystrój wnętrza. Warto więc wykorzystać nowe możliwości i dać się ponieść wyobraźni, zamawiając fototapetę według własnego uznania.