Regał biały czy czarny? Natomiast może regał drewniany? Metalowy, ze szkła? Ciężko wyobrazić sobie salon bez paru podstawowych sprzętów. Podstawę stanowi tutaj sofa wygodna sofa, jaka umieści domowników oraz gości. Również należałoby pomyśleć o stole kawowym, jaki uzupełni aranżacyjny plan pokoju dziennego. Gdy pragniemy, by nasz salon był maksymalnie funkcjonalny oraz praktyczny, nie zapomnijmy także o zorganizowaniu powierzchni do zbierania i prezentacji efektownych szczegółów oraz detali. Obie owe role spełniać może regał.

Jakie regały w salonie najlepiej się sprawdzą?


Niezwykle trudno jest wybrać regały do salonu. W wypadku innowacyjnych czy industrialnych pomieszczeń dobrze sprawdzą się typy zrobione z metalu. Loftowy, minimalistyczny styl regału sprawi, iż będzie się prezentował bardzo gustownie oraz elegancko. W wypadku minimalistycznych kompozycji istotne jest utrzymanie optymalnej proporcji. Więc również należy pamiętać, aby nie przytłoczyć go za dużą ilością akcesoriów. W innym razie zamiast ładu, uzyskamy rezultat chaosu.

Regał zamykany lub otwarty?


Regały do salonu mają ową zaletę, iż wykorzystują każdy wolny centymetr wielkości wnętrza oraz zajmują mało miejsca. Jeżeli stoisz przed doborem, jaki rodzaj wybrać: z zamykanymi czy otwartymi półkami, to trzeba stosować się do jednej zasady. Zastanów się, co będziesz na nich przechowywać. Jeżeli pragniesz umieścić na półce zastawę stołową czy Twoją ulubioną kolekcję, zalecane są regały z zamkniętymi półkami. Zabezpiecza to przedmioty przed pyłem. W innym razie należałoby ścierać kurz z każdego przedmiotu co tydzień!

W rozmaitych stylach


Jak wybrać regały do salonu?Niewątpliwie użyteczność to nie wszystko. Regały do salonu powinny ponieważ harmonizować z całym wyglądem pomieszczenia. W salonie utrzymanym w stylu industrialnym sprawdzi się regał metalowy. Mebel łączący w sobie kolory prawdziwego drzewa i biel będzie dobrze pasować do salonu wyposażonego w stylu skandynawskim, lubującym się w prostocie. Nieprzemijający styl angielski pokocha dobre, trzyczęściowe regały o intensywnej barwie drzewa dębowego. W romantycznym salonie prowansalskim pięknie będzie prezentował się biały regał, szczególnie jeżeli stanie na nim donica z lawendą.

Ustawienie regału


Inna kwestia to dobre ustawienie półki. Przede wszystkim należy to zrobić w taki sposób, aby był do niej dobry dostęp. Gdy ma to być np. regał na książki, z jakiego często będziemy coś brać, to dojście winno być proste. Nie może być takiej sytuacji, iż będziemy musieli przeciskać się pomiędzy meblami. Należy wówczas postawić półkę możliwie najbardziej centralnie.