Tanim i efektownym elementem dekoracyjnym każdego domu są poduszki. Te rozłożone na kanapie, czy fotelu mogą prezentować się elegancko, stylowo, a czasem zabawnie, np. w pokoju dziecięcym. Różnią się one między sobą wielkością oraz materiałem, z którego są wykonane. Jednak to poszewki dekoracyjne gwarantują sukces. To właśnie dzięki nim mieszkanie jest ozdobione. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Oto podpowiedzi!

Rozmiar

poszewki dekoracyjneOczywiście rozmiar poszewek dekoracyjnych musi być odpowiednio dopasowany do wielkości samej poduszki. Te jednak również muszą posiadać właściwe wymiary. Mając dużą sofę, możemy pozwolić sobie na zakup większych poduszek. Jeśli salon i łóżko są naprawdę pokaźnych rozmiarów, warto dopasować do tych dużych poduszek mniejsze. Dzięki dużej ich ilości pomieszczenie będzie bardziej przytulne, a wszyscy domownicy chętniej będą spędzać tam swój wolny czas. Poszewki dekoracyjne posiadają uniwersalne rozmiary, wśród nich najbardziej popularne to 45cmx45cm lub 50cmx50cm, większe to 60cmx60cm. Gdy jednak chcemy kupić nieco mniejsze poduszki i połączyć je z nowoczesną, minimalistyczną sofą, powinniśmy zdecydować się na rozmiar 40cmx40cm.

Materiał

Wygląd poszewki ozdobnej w dużej mierze zależy od materiały, z jakiego jest wykonana. Bawełna to jeden z bardziej naturalnych materiałów, który bardzo korzystnie wpływa na organizm człowieka. Czasem jest ona połączona z poliestrem, jednak jego ilość powinna być mniejsza. Bawełna jest miękka w dotyku i wytrzymała, dzięki temu można ją prać bez żadnych problemów. Bardzo jakościowe są również lniane poszewki dekoracyjne. To również naturalna tkanina, która nadaje wnętrzu niesamowitego charakteru. Jest on również przyjemny w dotyku, choć nieco bardziej sztywny. Satyna oraz jedwab to bardzo wyszukane i eleganckie materiały. Wnętrze, w których się znajdują jest niezwykle szykownie urządzone. Jeśli chcemy urządzić pomieszczenie w stylu nowojorskim, możemy właśnie postawić na tego rodzaju tkaniny. Wówczas wystrój długo będzie modny oraz stylowy.