Nieprzespane noce młodych rodziców to największa zmora, która potrafi czasami doprowadzić nawet do depresji. Płaczące dziecko w nocy, które spędza sen z oczu powoduje duże przemęczenie rodzica jak i też doprowadza do osłabienia organizmu i odbiera to radość z narodzin. Na rynku istnieje bardzo dobre rozwiązanie, które pomoże w przedłużeniu snu jak i też w ciągu dnia pozwoli normalnie odpocząć każdemu rodzicowi. Jest to innowacyjna zabawka, która nazywa się miś whisbear. Jest to zabawka przeznaczona przede wszystkim dla niemowląt, ale również doskonale sprawdza się u dzieci starszych. Potocznie mówi się na niego szumiący miś. Określenie to pochodzi od zastosowania misia. Jego praca polega przede wszystkim na tym, że ma on wbudowany specjalny czujnik, który reaguje na płacz dziecka.

szumiący miś whisbear

Miś dla płaczącego dziecka

W momencie, gdy dziecko zaczyna płakać, szumiący miś zaczyna wydobywać z siebie przyjazny dla dziecka dźwięk. Szumi on około 40 minut, czyli przez wystarczający czas, aby niemowlę zdążyło usnąć. Po tym czasie miś się wycisza i przechodzi w stan tak zwanego czuwania – jak rodzic. Nasłuchuje on czy dziecko śpi czy potrzebuje jeszcze więcej szumu. Jeżeli dziecko ponownie zaczyna płakać, już w tak zwanym pierwszym stadium snu to miś trochę ciszej niż poprzednio zaczyna ponownie szumieć. Tym razem jego szum trwa około 20 minut. W tym czasie powinno niemowlę już dobrze zasnąć. Jeżeli jednak tak się nie dzieje to miś nadal przebywa w trybie czuwania i przy płaczu ponownie zaczyna szumieć.

Szumiący miś idealny do snu

Jak widać taki szumiący miś może zapewnić niemowlakowi jak i jego rodzicom długi i bardzo spokojny sen. Dzięki temu zarówno jedna jak i druga strona jest bardzo zadowolona a jednocześnie rodzice mogą się spokojnie cieszyć z narodzin swojego potomka. Oczywiście szumiący miś nic nie poradzi, gdy dziecko będzie głodne lub w momencie, gdy będzie chore, ale w każdej innej sytuacji, gdy malec zbudzi się po prostu z płaczem to taka zabawka jest dla niego idealna. Dodatkowo bardzo ważne jest to, że szumiący miś wykonany jest z bardzo miękkiego i przyjemnego materiału, który również działa kojąco na niemowlaka. Dzięki temu malec ma przy sobie nie tylko przytulankę, ale również i przyjemne szumienie, które doskonale usypia. Chcąc zapewnić sobie i innym domownikom wypoczynek powinno się zakupić dla swojego dziecka właśnie taką zabawkę. Bedzie ona nie tylko ulubionym misiem dziecka przez długi okres czasu, ale też doskonała pamiątką na przyszłość. Szumiący miś to niezwykle cenny przedmiot jak i wyjątkowy, tym bardziej, że jest to zabawka szyta ręcznie a nie maszynowo, co dodaje jej jeszcze więcej indywidualności.