Okres wiosenno-letni jest szczególnie ciężki dla osób cierpiących na alergię. Pyłki w pomieszaniu z kurzem osadzającym się na meblach i przedmiotach w pomieszczeniu mogą być przyczyną złego samopoczucia. Aby sprzątanie miało sens, warto jest zainwestować w odkurzacz dla alergików, który z większą dokładnością posprząta kurz.

Czym różni się od zwykłych odkurzaczy?

Pierwsza różnica między urządzeniem zwykłym a tym stworzonym z myślą o alergikach to jakość wykonania. Odkurzacz dla alergików spełnia najsurowsze normy postawione przez instytucje zajmujące się badaniem jakości produktów. Z większa skutecznością pochłania kurz, białka i roztocza znajdujące się w domu. Regularne używanie odkurzacza dla alergików pomoże zmniejszyć ilość osadzanych alergenów, przez co osoba posiadająca uczulenie poczuje się lepiej we własnej przestrzeni domowej. Regularne odkurzanie pozwoli na zachowanie ciągłości porządku, który wpłynie pozytywnie również na psychiczne samopoczucie. Wystarczy poświęcić 20 minut w ciągu tygodnia, a efekty zostaną zauważone już po tygodniu.

odkurzacz dla alergikówDane techniczne

Odkurzacz dla alergików potrafi pochłaniać nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, dzięki czemu są również polecane do mieszkań, gdzie znajdują się małe dzieci. Większość wysokiej jakości produktów działa praktycznie bezszelestnie, w porównaniu z innymi urządzeniami. W zakresie technologii ten specjalistyczny typ maszyn zdecydowanie różni się od zwykłych modeli. Cechuje go większa moc oraz wydajność. Niektóre modele są wyposażone w energooszczędne tryby odkurzania, dlatego są przyjazne dla domowego budżetu. Wszystkie modele odkurzaczy dla alergików posiadają klasę skuteczności sprzątania dywanów oraz podłóg twardych typu C lub A. Znaczy to tyle, że skuteczniej pochłaniają zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia. Posiadają wymienne końcówki, które ułatwiają sprzątanie różnych typów podłóg.

Korzyści płynące z użytkowania

Główną korzyścią płynącą z użytkowania odkurzaczy dla alergików jest poprawienie jakości powietrza w mieszkaniu. Wpływa to pozytywnie na samopoczucie człowieka, który przestaje odczuwać dyskomfort związany ze swoją alergią. Następną z zalet jest fakt uczenia się systematyczności. Wszystkie odkurzacze dla alergików są lekkie i łatwe w obsłudze, dlatego mogą być obsługiwane przez dzieci. W ten sposób można je uczyć odpowiedzialności za swoje zdrowie i posiadane przedmioty. Ponadto wszystkie modele charakteryzują się łatwością w utrzymaniu. Wymiana worków oraz czyszczenie odkurzacza jest opisane w instrukcji obsługi, dlatego samodzielna zmiana zbiornika nie jest problemem.

Tylko niektóre modele

Najlepsze modele odkurzaczy da alergików, posiadają filtry bakteriobójcze, które błyskawicznie zabijają bakterie. Przez to czystość mieszkania wzrasta o kilkanaście procent. Tego typu urządzenia polecane są rodzinom posiadającym zwierzęta gubiące sierść, np. koty czy psy krótkowłose. Wymienne końcówki do odkurzacza pozwolą na bezproblemowe pozbycie się sierści z kłopotliwych do dotarcia miejsc.