W sklepach z akcesoriami dekoracyjnymi znaleźć możemy wiele ciekawych, dość nietypowych przedmiotów, które mogą nam pomóc w stylowym doposażeniu wnętrza naszego domu. Doskonałym przykładem drobiazgów o funkcji ozdobnej-dekoracyjnej mogą być woreczki z organzy. Są to niewielkie woreczki wykonane z delikatnej, częściowo przezroczystej tkaniny, która swoim wyglądem nieco przypomina koronkę. Tego typu woreczki mogą być przez nas wykorzystane jako element dekoracyjny na stół, jako przedmiot służący przechowywaniu różnego rodzaju drobiazgów czy kosmetyków lub jako rodzaj opakowania prezentu.

Dekoracje stołów

Organza to tani, łatwo dostępny i niezwykle dekoracyjny materiał, który z powodzeniem może być wykorzystywany do tworzenia różnego rodzaju stroików lub innych stołowych dekoracji. Sięgając po woreczki z organzy możemy ukryć w ich wnętrzu płatki kwiatów, kolorowe kamienie lub szklane kulki, które mogą stać się ciekawą formą ozdoby świątecznego lub po prostu elegancko nakrytego stołu.

Przechowywanie drobiazgów

Woreczki z organzyTo jedno z podstawowych zastosowań dla woreczków z organzy lub organtyny. Dzięki dużej różnorodności kolorów i rozmiarów, bez trudu znajdziemy woreczek dostosowany do charakterystyki przedmiotów, które chcemy w nim przechowywać lub do stylu aranżacji pomieszczenia, w którym zamierzamy go umieścić. Woreczki z organzy możemy wykorzystywać chociażby do przechowywania zapachowych mydełek lub gruboziarnistych soli do kąpieli, a także do przechowywania innych drobnych kosmetyków, dla których brakuje miejsca na łazienkowych półkach. W woreczkach z organzy przechowywać można także niedrogą biżuterię lub innego rodzaju przedmiotu o niewielkich rozmiarach, na przykład nici, świece zapachowe, podgrzewacze i wiele innych.

Pakowanie prezentów

Woreczki z organzy będą ciekawym pomysłem na opakowanie gustownego drobiazgu tj. pierścionek lub inny element damskiej biżuterii. W ich wnętrzu można ukryć przedmiot pozbawiony opakowania lub przedmiot w niewielkim kartoniku czy innym oryginalnym pudełku. Takie dodatkowe opakowanie w postacie stylowego woreczka z pewnością podkreśli wyjątkowy charakter wręczanego upominku.