Na rynku nie brakuje różnego rodzaju okrągłych stołów. Dla wielu osób jednak są one zdecydowanie mało praktyczne, ponieważ są przede wszystkim stosunkowo małe. Niewiele można na nich pomieścić, niewielu gości może przy nich zasiąść. Jednak czy faktycznie tego typy stoły są aż tak mało użyteczne w domach?

Zalety okrągłych stołów

Okrągły stółChoć okrągłe stoły zazwyczaj są mniejsze niż te kwadratowe i prostokątne, występują również w nieco większych rozmiarach. Dzięki temu nadają się chociażby do kuchni czy też do salonu, w celu ugoszczenia jakiejś mniejszej liczby gości. Przede wszystkim jednak okrągłe stoły okazują się bardzo praktyczne wtedy, gdy mamy niewiele miejsca. Można je bowiem postawić w narożniku, w odpowiedniej odległości od ściany i wstawić w tą przestrzeń dodatkowe krzesło. Są one w takich sytuacjach dużo bardziej praktyczne, ze względu na swój kształt. Stoły prostokątne, zajmują dużo więcej przestrzeni i ciężej jest je ulokować w jaki praktyczny, zajmujący jak najmniej miejsca sposób.

Okrągłe stoły są również dużo bardziej nietypowe i eleganckie. Najczęściej występują w białym kolorze, który idealnie pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, ostatnimi czasy tak popularnych w Polsce.

Gdzie okrągły stół sprawdzi się najlepiej?

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, okrągłe stoły świetnie sprawdzają się w kuchni. Zazwyczaj wstawia się tam stosunkowo mały stół, przy którym rodzina może wspólnie spożyć posiłek. Stoły okrągłe ze względu na swoje niewielkie rozmiary, odnajdują się bardzo dobrze nawet na niewielkim metrażu tego pomieszczenia. Idealnie pasują one również do salonów, w którym wyróżniamy dwie podstawowe powierzchnie. Powierzchnia relaksacyjna, z narożnikiem i telewizorem. Oraz powierzchnia do spożywania posiłków, wypicia kawy - ze stołem i krzesłami. By nie zaburzać głównego celu salonu, czyli odpoczynku, warto wstawić do niego niewielki stół. Pod tym względem okrągły sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Szczególnie jeśli mamy jakieś spady i nietypowe sufity, wówczas w taki narożnik najlepiej jest wstawić stół w innym kształcie, niż prostokąt.