Zimą, jesienią i wczesną wiosną powietrze w wielu miastach Polski jest ogromnie zanieczyszczone. Problem smogu jest realnym zagrożeniem dla ludzi w każdym wieku, szczególnie jednak dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Z kolei latem zwiększa się poziom ozonu, powietrze jest suche, pełne pyłków i kurzu. Czy przebywając w domu chronimy się przed zanieczyszczeniami zawieszonymi w powietrzu?

Oczyszczanie powietrza w domu - odpoczynek dla płuc

dom

Niestety przebywanie w domu nie stanowi rozwiązania problemu. Skażone powietrze przedostaje się do wnętrza - pomieszczenia mieszkalne nie są hermetyczne. Choć poziom zanieczyszczeń w domu jest nieznacznie niższy niż na zewnątrz, nadal jest to zagrożenie. Płuca, jak i cały organizm, nie odpoczną i nie zregenerują się w pomieszczeniach zanieczyszczonych. Powietrze pełne toksycznych substancji chemicznych i pyłów zawieszonych, jest niebezpiecznie nie tylko dla płuc. Ostatecznie ma wpływ na wiele organów i zdrowie w pojęciu ogólnym. Dlatego warto kupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Taki oczyszczacz, zimą zlikwiduje smog utrzymujący się w pomieszczeniach. Latem natomiast, pomoże uporać się z problemem alergii. Ważna jest również optymalna wilgotność powietrza, która zimą zaburzana jest poprzez ogrzewanie, a latem wynika z wysokich temperatur. Suche powietrze może powodować problemy skórne, zapalenia spojówek i trudności w oddychaniu. Wysuszona śluzówka sprzyja z kolei podatności na infekcje. Z tego powodu, suchość powietrza może powodować wystąpienie chorób. Rozwiązaniem tych uciążliwych problemów jest oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Oczyszczacz powietrza wytrzymały i estetyczny

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem może przyjmować różne formy. Najlepsze marki proponują oczyszczacze designerskie, które nie tylko odpowiednio działają, ale również cieszą oko. Taki oczyszczacz jest stałym elementem wyposażenia. Nie trzeba ukrywać go w szafie i wyciągać tylko w nocy, kiedy jest najczęściej używany. Ponadto, jakościowy oczyszczacz powietrza z nawilżaczem jest łatwy w oczyszczaniu. Dołączona do produktu instrukcja dokładnie określa, w jaki sposób można pozbyć się kamienia i zalegających zanieczyszczeń. Często urządzenie oczyszcza się niemal samoczynnie, z niewielką pomocą użytkowników.