Pogoda w tym roku nas wybitnie nie rozpieszcza i mimo początku kalendarzowej jesieni każdy spodziewa się wyjątkowo mroźnej zimy. Choć wiele osób wita tę porę roku z radością z powodu śniegu, który się z nią wiąże, to niemal nikt nie cieszy się na myśl o niskich temperaturach. Nawet najwspanialsze chwile spędzone podczas białego szaleństwa mogą nie zrekompensować długiego okresu dotkliwych mrozów. Przygotowania do zimy to nie tylko zakupy związane ze zmianą garderoby na nieco bardziej ciepłą. Należy zadbać także o swój dom i dodatkowe ocieplenie, pianka polietylenowa doskonale sprawdza się w tym zakresie. Dlaczego warto wybrać właśnie ten materiał?

Postaw na jakość

duża posiadłośćNowoczesna pianka polietylenowa posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne i doskonale sprawdza się w ochronie termicznej. Stanowi ciekawą alternatywę dla powszechnie używanego styropianu, który do tej pory niepodzielnie królował na elewacjach polskich budynków. Choć pianka polietylenowa wykorzystywana jest w celach ociepleniowych od lat dla wielu pozostaje nieznana. Szerzej jest rozpoznawalna w branży opakowań, ponieważ gwarantuje ochronę przed uszkodzeniami na wysokim poziomie. W budownictwie dopiero zyskuje popularność w szerokich kręgach, co sprawia, że sięgają po nią kolejne osoby. Ogromną przewagą, którą pianki polietylenowej nad standardowym styropianem jest jej ekologiczny charakter, ponieważ tworzywo bardzo łatwo udaje się poddać recyklingowi. Powstaje pod wpływem spienienia gazem polietylenu, dzięki czemu nie nasiąka wodą. Dobrze pochłania także uderzenia i trudno ją odkształcić. Właściwości termalne tego materiału są podobne do styropianu i podobnie do niego występuje w kilku dostępnych grubościach.

Skorzystaj z usług fachowca

Do wykorzystania pianki polietylenowej nie trzeba posiadać fachowych umiejętności, materiał łatwo poddaje się obróbce, można go w prosty sposób przycinać do dowolnych wymiarów. Mimo to warto skorzystać z usług specjalisty. Profesjonalista najlepiej doradzi w doborze odpowiedniej grubości tworzywa i jego montażu. Eksperci z branży ocieplanie budynku poprzedzają wykonaniem jego analizy za pomocą specjalistycznej kamery termowizyjnej. Pozwala ona na najskuteczniejsze zlokalizowanie kluczowych miejsc dla gospodarki cieplnej domu, które często trudno rozpoznać gołym okiem. Różnica w porównaniu do klasycznych materiałów może być zauważalna już w krótkim czasie użytkowania, dlatego jest często polecana przez właścicieli ocieplonych w ten sposób budynków.

Artykuł zainspirowany został pianką polietylenową dostępną na stronie https://zingpack.com.pl/pol_m_Systemy-wypelnien-i-amortyzacji_PIANKA-POLIETYLENOWA-342.html