Wycieraczki do auta to często bardzo niedoceniany element, który potrafi mieć ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. Jak dobrać odpowiednie wycieraczki? Lepiej postawić na zakup w lokalnym sklepie motoryzacyjnym czy może w sklepie online pokroju wycieraczkidoszyb.pl?

Wycieraczki mają ogromne znaczenie

Bardzo często kierowcy ignorują stan wycieraczek – nie zmieniają ich na czas albo kupują najtańsze produkty wątpliwej jakości. Jednak bardzo trudno jest wyobrazić sobie jazdę z zasłoniętą przednią szybą, a przecież kiepskie wycieraczki w dużym deszczu potrafią zagwarantować podobne wrażenia. Dlatego też dla bezpieczeństwa swojego i innych każdy powinien wybierać jedynie sprawdzone i oryginalne wycieraczki.

Jak dobrać wycieraczki do auta?

Zdarza się, że kierowcy planują zakup wycieraczek, jednak nie do końca wiedzą jakie powinni wybrać. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę to:

  • długość pióra (z przodu zazwyczaj znajdziemy pióra różnej długości),
  • rodzaj mocowania.

wycieraczkidoszyb.plJeśli mamy pewność, że w naszym aucie są zamontowane odpowiednie wycieraczki, możemy po prostu je zmierzyć, aby poznać odpowiednią długość. W innym wypadku najlepiej zdecydować się na przeszperanie katalogu producenta. Jeśli kupujemy wycieraczki w sprawdzonym lokalnym sklepie najprawdopodobniej sprzedawca chętnie pomoże nam wybrać odpowiedni produkt. Podobnie działają już także sklepy z wycieraczkami online pokroju wycieraczkidoszyb.pl – wystarczy wybrać nasz model samochodu, a następnie kierując się informacjami, takimi jak rocznik czy rodzaj nadwozia, wybrać wycieraczki dla siebie.
Jeśli chodzi o rodzaj mocowania to w przypadku starszych aut najczęściej spotkamy się z mocowaniem na hak (w kształcie litery U), bagnet lub śrubę. Warto to sprawdzić i poszukać modelu, który na pewno będzie pasować albo postawić na produkt z adapterami do różnych rodzajów mocowań.

Gdzie kupić wycieraczki?

Pytanie to może nurtować przede wszystkim świeżo upieczonych kierowców będących w posiadaniu pierwszego samochodu. Opcji jest przynajmniej klika:

  • sklep z częściami samochodowymi,
  • sklep online (na przykład wycieraczkidoszyb.pl),
  • często zapas wycieraczek w warsztacie posiada mechanik.

Niezależnie od źródła należy jednak sprawdzić, czy wybrane wycieraczki będą pasować do naszego samochodu, a także czy produkt jest oryginalny i zapakowany w fabryczne opakowanie. Przewagą zakupu u mechanika albo lokalnego sprzedawcy jest możliwość skorzystania z ich pomocy przy montażu (co dla nowych kierowców może sprawić mały kłopot). Sklep online to natomiast opcja tańsza, a także często wygodniejsza (nie musimy nawet wychodzić z domu). Sam zakup i montaż wycieraczek raczej nie sprawi nikomu kłopotu – w najgorszym wypadku wystarczy poprosić o pomoc starszego stażem kierowcę. Nie jest to także ogromny wydatek: wycieraczki z wyższej półki, od wiodących producentów to koszt rzędu nieco ponad 100 złotych. Najtańsze produkty godne uwagi to natomiast zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zawsze wybrać produkt nieco lepszej jakości i sprawdzonego producenta.