Wydawać by się mogło, że na ślub wszystko musimy kupować indywidualnie, a stworzenie ciekawych dekoracji z powszechnie dostępnych produktów jest wręcz niemożliwe. Na szczęście nie jest to prawda i np. świeczniki szklane, które można wynająć od firm zajmujących się dekoracjami czy zakupić i wykorzystać potem we własnym zakresie będą świetne do wykonania dekoracji ślubnych i weselnych.

Świeczniki szklane, nawet te najprostsze, mają jedną istotną cechę, która przeważa na ich korzyść – jest to uniwersalny wygląd szkła. Właśnie dzięki temu możemy zdecydować się na stworzenie unikalnej dekoracji, wykorzystując produkt, który wiele osób ma w swoich domach. Oto kilka inspiracji oraz pomysłów, które pozwolą otworzyć bramy naszej wyobraźni na takie dekoracje.

W drodze do przysięgi

świeczniki szklaneNiezależnie od tego, czy bierzemy ślub w kościele, czy też zaplanowaliśmy uroczystość plenerową albo w innym, estetycznym miejscu, możemy wykorzystać delikatną grę światła wynikającą właśnie z charakteru świeczników. Pomysłów jest co najmniej kilka. Duże, okrągłe świeczniki szklane (https://www.slubna-alejka.com.pl/) możemy wypełnić do połowy wodą, na dno wysypać kolorowe kulki szklane dopasowane do kolorów dekoracji, zaś na powierzchnię wody – płatki kwiatów. Wówczas na środku między innymi układamy mały podgrzewacz i zapalamy go, uzyskując atrakcyjne, lekko drżące światło świec w bardzo eleganckiej i subtelnej scenerii. Takie świeczniki mogą być również wysokie i wąskie, a jeśli mamy ślub na dworze i posiadamy zadaszenie, możemy powiesić je na sznurach ze szklanych koralików – wówczas wewnątrz tworzymy indywidualne dekoracje.

Coś na stoły

Najwięcej możliwości mamy, jeśli chodzi o świeczniki szklane podczas organizowania dekoracji na stoły weselne. Tutaj bowiem przede wszystkim musimy wybrać rodzaj świecznika, który nas interesuje. Jeśli stawiamy na dekoracje subtelne, to świetnie sprawdzą się świeczniki wysokie, które będą zakończone podgrzewaczami. Sprawdzą się one, gdy zainwestujemy w okrągłe stoły, bo nie będą zasłaniać gości. Z drugiej strony małe, owalne świeczniki, częściowo otwarte, możemy wypełnić płatkami kwiatów albo np. mchem, jeśli stawiamy na ślub w odcieniach zieleni, a następnie postawić w takich dekoracjach niewielkie świeczki.

Rozświetlone drzewa

Ciekawą opcją na dekoracje z wykorzystaniem świeczników szklanych są specjalne, charakterystyczne drzewka. Można je zwykle kupić i pomalować farbą w sprayu albo po prostu wynająć od firmy zajmującej się dekoracjami. Na ich gałęziach umieścimy m.in. wiszące świeczniki z cienkiego szkła, ze świeczkami i kulkami szklanymi w środku, a także inne rodzaje dekoracji, choćby kolorowe piórka.