Większość współczesnych domów wyposażonych jest w pomieszczenie o funkcji garażu. Co ciekawe, po odpowiednim zaadoptowaniu tego typu pomieszczenia, może ono również pełnić funkcję niewielkiej piwniczki/spiżarni - gdy dom jest niepodpiwniczony. Miejsca, w którym można przechowywać wiele rzadziej używanych przedmiotów, a także narzędzi czy domowych przetworów na zimę. Wystarczy na jednej ze ścian garażu umieścić kilka szeregów półek lub ustawić przy wolnej ścianie regały magazynowe, metalowe lub wykonane z trwałego tworzywa sztucznego. Zapewne zupełnie wystarczające okażą się regały do 90kg na półkę. Tego typu konstrukcje są tanie, trwałe i proste w montażu. Nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają na szybkie zorganizowanie przestrzeni potrzebnej do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów.

Metalowe regały do 90kg na półkę (chodzi o dopuszczalne, maksymalne obciążenie) kupić można w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się sprzedażą mebli i innych elementów wyposażenia dla magazynów czy sklepów. Produkty tego typu znaleźć można również w sklepach internetowych, chociażby poprzez serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne. Dostępność takiego asortymentu jest obecnie bardzo duża, dzięki czemu bez trudu znajdziemy produkt odpowiadający nam pod względem ceny, ilości oferowanych półek czy sposobu montażu. Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt techniczny. W sprzedaży znaleźć można zarówno regały wciskane, jak i regały skręcane. Te pierwsze są łatwiejsze w montażu, te drugie są nieco bardziej funkcjonalne.

Jeśli chcemy, by regały tworzyły jedną całość, warto zainwestować w regały skręcane z możliwością ich swobodnego łączenia w dłuższe ciągi. Po ustawieniu regałów przy ścianie, warto przykręcić je do ściany, co zminimalizuje ryzyko ich przewrócenia. Jeśli nie zamierzamy przechowywać na regałach wyjątkowo ciężkich przedmiotów, standardowe regały z maksymalnym obciążeniem do 90kg na półkę, powinny okazać się zupełnie wystarczające. Jeśli potrzebujemy bardziej wytrzymałej konstrukcji, powinniśmy rozejrzeć się na regałami z dodatkowymi wspornikami pod półki. Takie regały mają zwykle udźwig rzędu 250kg na półkę.