Jeżeli chcemy odmienić oblicze naszego mieszkania niewielkim kosztem i przy minimalnym nakładzie pracy, możemy pomyśleć o zastosowaniu tapet na ścianach. Kiedy szukamy materiałów charakteryzujących się doskonałą jakością, warto zwrócić uwagę na tapety Rasch. Firma oferuje ogromny wybór kolorów, wzorów i stylistyki, co sprawia, że jej produkty świetnie sprawdzają się zarówno w mieszkaniach nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Tapety Rash, czyli jak odmienić nasze mieszkanie w godzinę

tapeta we wzór

Tapeta jest niezawodnym sposobem na szybkie zmiany w mieszkaniu. Możemy położyć ją na wszystkich ścianach, jak również jedynie na wybranej ich partii. Poszczególne modele można ze sobą łączyć, co prowadzi do uzyskania unikalnego wnętrza. Rozwiązanie, jakim jest tapeta, sprawdzi się w większości pomieszczeń. Należy unikać go jedynie w przypadku dużej wilgotności powietrza. Jeżeli dobrze ją dobierzemy, będzie urozmaiceniem zarówno dla małych, jak i dużych pomieszczeń. Jeśli jednak chcemy sprawić, żeby nasze mieszkanie prezentowało się atrakcyjnie, musimy przestrzegać kilku zasad:

  • unikajmy wzorzystych, kolorowych i ciemnych dekoracji ściennych w małych pomieszczeniach. Ich zastosowanie sprawi, że optycznie staną się jeszcze mniejsze,
  • położenie kolorowej tapety na suficie sprawi, że będzie on wydawał się niższy. Zastanówmy się, czy tego chcemy,
  • nie przesadzajmy z ilością wzorów w jednym pomieszczeniu.

Kształtowanie wnętrza za pomocą tapety

Warto zdawać sobie sprawę, że tapeta może mieć bardzo praktyczne funkcje. Za jej pomocą zmniejszymy lub powiększymy pomieszczenie. Jeżeli w naszym mieszkaniu sufit jest zbyt wysoki, przy zastosowaniu odpowiedniej dekoracji mamy możliwość optycznie go obniżyć. Tapeta posłuży także do skrócenia zbyt długiego pomieszczenia. Jeżeli mamy w mieszkaniu wąski i długi pokój, dobrze jest pośrodku ścian przykleić pasy wzorzystej tapety. Duży wybór tapet Rasch umożliwia stylizowanie pomieszczenia na tradycyjne lub wręcz przeciwnie - nowoczesne. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość szybkiej aplikacji lub wymiany. Przykładowe wzory tapet tej marki można znaleźć na stronie: http://tapetyswiata.pl/category/rasch.