Ceramiczny kubek to jedno z najpopularniejszych naczyń do serwowania kawy. Choć w eleganckich kawiarniach i restauracjach kawę zwykle podaje się w dekoracyjnych filiżankach lub finezyjnych szklankach, to już wśród użytkowników prywatnych zdecydowanym numerem jeden wciąż pozostają klasyczne kubki. Kubki swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim solidności wykonania, dużej pojemności i oferowanej wygodzie użytkowej. Ścianki kubków są grubsze, dzięki czemu nalana do nich kawa wolniej stygnie, a poza tym łatwiej utrzymać taki kubek w dłoni.

Rodzaje kubków do kawy?

kubek z herbatąW sprzedaży znajdziesz dwa podstawowe rodzaje kubków do kawy. Pierwsze z nich to kubki ceramiczne. Ich doskonałym przykładem mogą być wyjątkowo dekoracyjne kubek Villeroy & Boch, występujące w wielu różnych odmianach. Popularne serie kubków tej marki to m.in. kubki Villeroy & Boch City Word z grafikami wybranych miast świata czy kubki z serii Cafe Club wyróżniające się subtelnymi zdobieniami, dedykowane miłośnikom porannej, mocnej kawy. Drugie z nich to kubki termiczne, które będą idealnym wyborem dla osób spieszących się do pracy. Kawa nalana do takiego kubka wolniej stygnie, przez co możemy cieszyć się jej oryginalnym, aromatycznym smakiem podczas jazdy autem lub komunikacją miejską. Co warte podkreślenia, kubki termiczne posiadają funkcjonalne zamknięcia, dzięki czemu ryzyko przypadkowego rozlania kawy jest minimalne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek do kawy?

Przede wszystkim na sposób jego wykonania. Markowe kubki do kawy, chociażby takie jak wspomniany już wcześniej kubek Villeroy & Boch, wykonane są z dobrej jakości ceramiki. Dzięki temu są lekkie i niezwykle eleganckie. Kawa nie reaguje z dobrej jakości ceramiką, przez co na wewnętrznej części kubków nie uświadczymy nieestetycznych odbarwień i osadów. Poza tym wybierając oryginalne kubki Villeroy & Boch możemy odróżnić się od innych osób. Kubki tej marki występują w niezwykle dużej różnorodności odmian, w związku z czym znalezienie wśród nich niepowtarzalnego kubka, jest dość łatwe. Warto skorzystać z tej opcji, zwłaszcza jeśli szukasz oryginalnego kubka na kawę do pracy.