Na wszelkiego rodzaju prywatnych posesjach, przydomowych ogrodach i wszędzie tam, gdzie meble użytkuje się pod gołym niebem prym w ostatnich latach niewątpliwe wiodą meble ogrodowe plastikowe. Jest wiele powodów, dzięki którym tego typu asortyment podbił serca użytkowników. W czym zatem tkwi jego fenomen i dlaczego obecnie w tego rodzaju meble wyposażony jest niemalże każdy prywatny ogród?

Waga

Jedną z największych zalet mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego jest ich waga. Są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu bez trudu z miejsca na miejsce przeniesie je nawet nieszczególnie silna osoba, a nawet dziecko. Łatwo je zatem przemieścić, ale i schować do garażu czy w razie potrzeby szybko wyciągnąć. Dzięki swej niskiej wadze nie stwarzają również problemu podczas przechowywania, można je bowiem bez trudu spiętrować czy ułożyć na półkach w garażu.

Utrzymanie w czystości

Meble z plastiku bardzo łatwo utrzymać w czystości. Można je myć samą wodą czy przy użyciu delikatnych środków chemicznych. Nie wymagają szczególnego suszenia – wystarczy je przetrzeć suchą ściereczką. Łatwo się nie plamią i nie ulegają odbarwieniu dzięki czemu mogą przez wiele sezonów wyglądać jak nowe. Uporczywe plamy można bez obaw odmoczyć – tworzywo sztuczne jest bowiem w przeciwieństwie do tworzyw naturalnych (np. drewno) skrajnie odporne na wilgoć.

Konserwacja

Meble z plastiku, w przeciwieństwie do mebli drewnianych czy ratanowych nie wymagają właściwie żadnej konserwacji. Podczas gdy meble drewniane należy od czasu do czasu bejcować, dbać o powlokę lakiernicza i zabezpieczać przed wilgocią, meble z plastiku wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

Żywotność

meble ogrodowe z plastiku

Żywotność mebli z tworzywa sztucznego jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim ważne jest użyte do ich produkcji tworzywo. O ile nie jest to stosowane niegdyś bardzo powszechnie PCV tylko dobrej jakości polipropylen to prawdopodobnie odpowiednio przechowywane posłużą przez kilka sezonów. Polipropylen jest bowiem tworzywem wysoce odpornym na niekorzystny wpływ, takich czynników jak: promieniowanie UV, deszcze, burze etc. Jest również na tyle elastyczny, że wytrzymuje zdecydowanie wyższe niż PCV obciążenie statyczne.

Jak widać meble ogrodowe z plastiku opatrzone są długą listą zalet. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie wybieramy je do naszych ogrodów. Zważywszy dodatkowo na fakt, iż poza względami praktycznymi za takim wyborem stoi również ogromna różnorodność wzorów, stylów i kolorystyki, która pozwala na dobranie mebli do najbardziej nawet wyrafinowanych gustów.