Sposób oświetlania współczesnych wnętrz mieszkalnych w ostatnich latach zupełnie się zmienił. Oświetlenie centralne, które często było jedynym źródłem światła w danym pomieszczeniu, zostało wzbogacone o lampy ścienne, wolnostojące, stołowe, a także o oświetlenie dekoracyjne instalowane z specjalnie przygotowanych do tego celu profilach z karton-gipsu. Popularnym produktem stało się również oświetlenie meblowe, które pozwala wyróżnić wybrane elementy domowego wyposażenia, w ten sposób zwiększając ich dekoracyjność, a niekiedy również funkcjonalność. Różnorodne sposoby na oświetlenie meblowe znajdziesz na https://eweled.pl/pol_m_Oswietlenie-meblowe-298.html. A jaki rodzaj oświetlenia meblowego jest dziś najpopularniejszy?

Lampy na wysięgnikach

W odróżnieniu od lamp podszafkowych, w tym przypadku lampy instalowane są na górnej części szafek, dzięki czemu oświetlają większą część przestrzeni. Oczywiście również w tych lampach źródło światła skierowane jest ku dołu, dzięki czemu światło nie jest rozproszone. Oświetlenie meblowe w tym przypadku pełni dwojaką funkcję. Wpływa na poprawę funkcjonalności mieszkania, jak również na jego dekoracyjność.

Oświetlenie podszafkowe

Ten rodzaj oświetlenia najczęściej wykorzystywany jest do podświetlania przestrzeni roboczej znajdującej się bezpośrednio pod podwieszanymi szafkami kuchennymi. Instalując takie oświetlenie zapewniamy sobie wysoki komfort pracy podczas przygotowywania codziennych posiłków i wykonywania innych prac kuchennych, na przykład podczas zmywania naczyń. To doskonałe rozwiązanie, gdy kuchnia i zlewozmywak znajdują się bezpośrednio przy ścianie, a w pomieszczeniu zainstalowane mamy jedynie centralne oświetlenie sufitowe. W takim przypadku dodatkowe oświetlenie podszafkowe zapewni nam większą swobodę i większe bezpieczeństwo pracy.

Lampy wpuszczane

Ten rodzaj oświetlenia cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o dekoracyjne podświetlanie mebli. Oświetlenie meblowe wpuszczone w powierzchnię półek jest na pierwszy rzut oka zupełnie niewidoczne, jednak po zapadnięciu zmroku i uruchomieniu świateł tworzy efektowną poświatę, wyróżniając wybrane elementy mebli i jednocześnie w niezwykle widowiskowy sposób ozdabiając wnętrze mieszkania/domu.