Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na świeżym powietrzu ma tylko i wyłącznie pozytywne skutki dla zdrowia, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Najmłodsi uwielbiają przebywać na dworze z rówieśnikami, bawić się w piaskownicy, na placu zabaw, ponieważ to właśnie tam wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Posiadając dziecko i domek z kawałkiem ziemi należy zastanowić się nad zabawkami ogrodowymi dla malucha.

Jakie wybrać?

Przed pójściem do sklepu trzeba zastanowić się nad możliwościami, które stwarza teren i portfel. Jeśli ogród jest duży warto zainwestować w przenośną piaskownicę. Kiedyś były one dostępne w kształcie muszli. Z łatwością można było je zamknąć i przenosić z miejsca na miejsce. Chroniło to również piasek przed zamoknięciem podczas deszczu i zwierzętami domowymi. Teraz tych zabawek ogrodowych jest znacznie więcej, a ich jakość jest zdecydowanie wyższej jakości. Podczas wyboru piaskownicy, nie wolno zapomnieć o obowiązkowym zestawie do babek z piasku. Klasyczny zestaw zabawek ogrodowych do piaskownicy posiada wiaderko, sitko, łopatkę, grabki i foremkę. Zdecydowanie jest to dobra zabawa dla całej rodziny.

Prywatna huśtawka

[caption id="attachment_306" align="alignleft" width="318"]HUSTAWKA-KUBELKOWA-PASY-BEZPIECZENSTWA Huśtawka Kubełkowa[/caption]

Na publicznych placach zabaw jest ona najbardziej obleganą atrakcją dla dzieci, a wieczorami natomiast lubi z niej korzystać również młodzież. Posiadając odpowiednio dużą przestrzeń, jest to zdecydowany strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o zabawki ogrodowe. Huśtawki dostarczają wiele radości i nigdy się nie nudzą.

Dla większych pociech

Wraz z wiekiem rosną również wymagania odnośnie akcesoriów rozrywki. Maluchy bardzo szybko wyrastają z zabawek ogrodowych takich jak piaskownica czy zjeżdżalnia, a ich obiektem westchnień staje się ogrodowa trampolina. Jeszcze nie tak dawno temu, żeby poskakać na trampolinie trzeba było iść w odpowiednie miejsce i zapłacić za 20 minut skakania z innymi dziećmi.

Teraz posiadając odpowiednio dużą przestrzeń można sprawić sobie prywatną frajdę w domu. Wybierając ten rodzaj zabawki ogrodowej z cała pewnością dostarczy się rozrywki nie tylko dzieciom ale również samemu sobie. Dobrej jakości sprzęt jest w stanie utrzymać ciężar do 300 kg, dlatego śmiało można skakać nawet całą rodziną. Wszystkie akcesoria są łatwe w utrzymaniu, ponieważ jeśli są użytkowane prawidłowo, nie wymagają one żadnych dodatkowych naoliwień. Proste w obsłudze i montażu, po złożeniu nie zajmują dużo miejsca.