Nieważne, czy jesteś podróżnikiem zwiedzającym każdy zakątek świata, czy masz słabość do inspiracji wprost z magicznych Indii. Wystarczy odpowiednio dobrana tapeta ścienna Graham&Brown, wzorzyste meble i dekoracje z egzotycznego drewna, aby każdy mógł stworzyć własny Mały Orient w mieszkaniu.

Meble

W indyjskim wystroju nie ma miejsca na minimalizm. Wybierając ten styl musimy się przygotować na przepych, odrobinę kiczu oraz duże nasycenie jaskrawych kolorów. Postawny na masywne meble z naturalnego drewna - nadadzą się zarówno te lśniąco nowe o misternym wzornictwie, jak i starsze, trochę podniszczone, którym podarujemy drugie życie poprzez pociągnięcie ich powierzchni farbą lub naklejając dekoracyjną okleinę.

Tapety ścienne

Także ściany powinny być wyraziste, gładkie i o intensywnych kolorach, bądź zdobione mozaikami i ornamentami. Właściwa tapeta ścienna Graham&Brown każdego przeniesie do zjawiskowego Dżajpuru, lub wypełnionego bazarami Bombaju, i to bez potrzeby opuszczania własnego domu. Niestety, klimat w Polsce nas nie rozpieszcza i musimy mieć to na uwadze wybierając tapety. Ciemne fiolety i indygo wprawdzie przepięknie prezentują się w ostrym słońcu Indii, ale tutaj mogą narazić pokoje na przytłoczenie, wizualnie czyniąc je mniejszymi. Rozwiązaniem okaże się tapeta ścienna Graham&Brown w jaśniejszym odcieniach, lecz jeśli już wymarzyliśmy sobie ciemniejszą aranżację, to postarajmy się ją przełamać kontrastującymi dodatkami.

Dekoracje

tapeta ścienna Graham&BrownOczywistym wyborem są wszelkiego rodzaju figurki przedstawiające indyjskie bóstwa, drewniane puzderka na skarby i ażurowe lampy z metalu. Wnętrza w stylu indyjskim uwielbiają także barwne tkaniny. Sprawdzą się nie tylko ciężkie narzuty niedbale rzucone na łóżko, ale także zwiewne materiały upięte nad nim na kształt baldachimu. A może naplątany tiul spływający z sufitu jako dekoracja i parawan w jednym? Nie obawiajmy się eksperymentować w poszukiwaniu wymarzonej kompozycji.

Zapachy

Indie to nie tylko różnorodność kolorów, ale także moc aromatów, jakich nie spotka się w żadnym innym miejscu na świecie. Na szczęście sklepy wychodzą naprzeciw miłośnikom egzotycznych zapachów i w ich ofertach możemy odszukać tego idealnego dla swojego domu. Najpopularniejszym wyborem są tradycyjne kadzidełka, które po zapaleniu wypuszczają smużki intensywnie pachnącego dymu. Można je dopasować pod względem dni tygodnia, działania konkretnych zapachów, lub tak zwyczajnie - według własnych upodobań.