Styl nowojorski jest jednym z tych stylów, który cechuje się przede wszystkim szykowną ponadczasowością. Pomimo, iż jest znany na świecie od wielu lat, dzięki prezentowanej elegancji, cały czas jest na topie. Styl nowojorski jest pięknym odwzorowaniem szlachetnego gustu połączonego z estetyką rodem z najbardziej egzotycznych części na ziemi. Dlatego też w tym stylu dostrzec można stylowe drewno z dodatkiem niklu. Projektanci wnętrz stosują w swojej pracy wiele wysokogatunkowych tkanin, na których odwzorowują się szlachetne odcienie barw. W stylu nowojorskim, w jego najbardziej klasycznej wersji dostrzegamy kolory ciemnozielone, bordowe, białe, czarne, granatowe oraz odcienie beżowo-brązowe, które w szczególności goszczą na drewnianych meblach, a na oknach pomieszczeń widnieją ciężkie zasłony. Amerykanie chętnie kontrastują ze sobą wspomniane kolory w celu zastosowania harmonii barw i eleganckich mebli. Takie połączenie jest myślą przewodnią każdego ceniącego się projektanta wnętrz w stylu nowojorskim.

Wyposażenie domów w stylu nowojorskim

styl nowojorskiReprezentatywnym dodatkiem w mieszkaniach tworzonych w stylu z najludniejszego miasta w Stanach Zjednoczonych – Nowego Jorku są luksusowe meble, które charakteryzują się tym, że dzięki nim pomieszczenia są bardziej wyraziste i uwydatniają charakter danego wnętrza. Warto zauważyć, że całe umeblowanie w stylu nowojorskim wyróżnia się niebywałą prostotą. Podczas urządzania takich wnętrz należy zastanowić się, które meble cechują się ponadczasowością, do której w przyszłości będzie można dodać kolejne, równie ekskluzywne wyposażenie. Jest to często stosowany zabieg podczas aranżacji wnętrz w Stanach Zjednoczonych.

Nowoczesna odsłona stylu nowojorskiego

Ówcześnie natomiast styl nowojorski przechodzi pewnego rodzaju przemianę i piękne drewniane wyposażenie pomieszczeń zastępowane jest nowoczesnymi meblami wykonywanymi z metalu oraz szkła. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenia stają się przyjemniejsze dla oczu i wypoczynku. Lżejsze wizualnie wnętrza odmieniają się w klasyczne i eleganckie pokoje. Wielokrotnym manewrem projektantów jest zespolenie dwóch, z początku niepasujących do siebie mebli, do których należą przykładowo szklany wykonany w nowoczesnym stylu stół wraz z starodawnymi, tapicerowanymi krzesłami.