Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na tradycyjne rozwiązania. Schody modułowe przebojem wdarły się polski rynek. Coraz łatwiej też ze znalezieniem specjalistycznych firm oferujących montaż tego rodzaju konstrukcji.
W czym tkwi tajemnica sukcesu schodów modułowych? Odpowiedź wydaje się prosta - w uniwersalności zastosowań. Od strony technicznej najbliżej im do konstrukcji wspornikowej. Jak sama nazwa wskazuje schody zestawione są z modułów, które za pomocą wsporników mocowane mogą być do ścian lub pionowych słupów. Pozwala to na dużą swobodę kompozycji, przy stosunkowo niewielkiej zajmowanej przestrzeni.
Niewątpliwą zaletą schodów modułowych jest ich atrakcyjny wygląd. Cała konstrukcja, stanowiąca najczęściej połączenie elementów drewnianych i stalowych, sprawia wrażenie niezwykle lekkiej, a zarazem solidnej. Znakomicie pasuje to do nowoczesnych wnętrz domów jednorodzinnych, ale także dwukondygnacyjnych mieszkań. Warto również wspomnieć o kosztach zakupu i montażu, które na tle tradycyjnych, drewnianych konstrukcji wypadają bardzo atrakcyjnie.

Zobacz więcej na: http://coraschody.net.pl/pl/schody-modulowe