Tenis stołowy nie jest może tak bardzo popularny jak jeszcze w czasach, kiedy na parkietach tego sportu szalał nasz mistrz Andrzej Grubba wraz ze swoim partnerem Leszkiem Kucharskim, ale nie można powiedzieć, że całkowicie o tym sporcie się zapomina. W niejednej szkole, w niejednym hotelu można zobaczyć stoły do tenisa stołowego, na którym chętnie grają nie tylko młodzi, ale również osoby z nieco większą liczbą lat życia na koncie.

Wiadomo jednak, że nie każdy stół, który można spotkać w sklepie sportowym będzie można wykorzystać w szkole, czy świetlicy. Wiadomo przecież, że stoły amatorskie, do wykorzystania w domowych pieleszach różnią się nie tylko wymiarem, ale również wykonaniem. Materiały użyte do stołów przeznaczonych np. do szkół charakteryzują się nieco większą wytrzymałością na uszkodzenia.

Ważne jest również to, czy stoły jakie się chce kupić, będą użyte w pomieszczeniu, czy też będą również wynoszone na zewnątrz, lub też ich miejscem przeznaczenia będzie właśnie podwórko. Całkiem inne są, bowiem właściwości takich stołów, które są odporne na warunki atmosferyczne, ale za to ich blat może być bardziej twardy.