Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Bez wątpienia sen odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu, wpływając przede wszystkim na koncentrację i pokłady energii. Jednak oprócz aspektów zdrowotnych, idealnie zaaranżowana sypialnia powinna cieszyć również walorami estetycznymi. Oprócz ciepłej kołdry i miłej w dotyku poszewki warto zainwestować w dobrej jakości narzutę, która nie tylko okryje w ciągu dnia pościel, ale dopełni całości wystroju sypialni.

Funkcjonalny gadżet

Narzuta najlepszą dekoracją w Twoim domu Plik Edycja Wstaw Widok Format NarzędziaSypialnia to nie jedyne pomieszczenie, w którym sprawdzą się narzuty pikowane. Właściciele małych mieszkań, typu studio, gdzie pokój dzienny nocą stanowi miejsce do spania, bardzo chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju okryć w ciągu dnia. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku, dużych dwuosobowych łóżek, których nie da się złożyć. Kolorowa narzuta nie tylko zabezpieczy kołdry oraz poduszki od zapachów pochodzących z gotowania, ale będzie stanowić również ciekawy element dekoracji wnętrz.

Nietuzinkowa dekoracja

Dwustronne narzuty pikowane to idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych co do wystroju wnętrz osób. Zastosowanie dwóch rodzajów materiału pozwala na łączenie różnych stylów oraz częstą zmianę wystroju i kolorystyki mieszkania. W połączeniu z kolorowymi, dużymi poduchami, każda kanapa przykryta ciekawą narzutą zwróci na siebie uwagę jako mebel ustawiony w centralnej części pokoju. Ponadto miękki i przyjemny materiał może służyć jako dodatkowe okrycie w czasie popołudniowej drzemki w salonie.

Wygodna konserwacja

Większość dostępnych na rynku modeli wykonana jest z wysokiej jakości bawełny, odpornej na częstą eksploatację i przetarcia. Narzuty pikowane bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, wystarczy wrzucić je do automatycznej pralki, większość kap można z powodzeniem wyprać w wyższych temperaturach. W przypadku sztucznych mieszanek tkanin oraz bogatych zdobień i wyszytych aplikacji, kiedy zajdzie potrzeba wyczyszczenia narzuty, warto wybrać się do najbliżej pralni chemicznej.

Bogaty asortyment

Narzuty pikowane można znaleźć dziś z powodzeniem w wielu salonach z artykułami wyposażenia wnętrz. Polscy producenci oferują narzuty dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziemy odpowiednie okrycie na pojedyncze łóżka, duże, dwuosobowe łoża w sypialni oraz na mniejsze, dziecięce łóżeczka. Dodatkowo coraz częściej internetowe sklepy proponują bogaty we wszelkiego rodzaju narzuty pikowane asortyment, dostępny bardzo często w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach.a