Posiadanie drzewek owocowych to sposób na stworzenie własnego sadu. Dzięki naszym sadzonko marzenie to staje się realne. Posiadanie sadu ma jeden kluczowy aspekt, a jest nią ekologiczność. Pośród wielu odmian znajdziesz drzewka, które pozwolą Ci uzyskać piękne plony. Dzięki nim możesz posiadać owoce prawie za darmo. Własne plony umożliwią Ci stworzenie przetworów, z których możesz korzystać przez rok. Oto najchętniej kupowane drzewka owocowe i sposoby wykorzystania ich zbiorów. 

Na początek jabłka 

Ogród pełen smakuRóżnorodne odmiany pozwalają na stworzenie wielu cudów w kuchni. Pośród odmian możesz znaleźć jabłka w różnych kolorach. Od barwy czerwonej po zieloną czy żółtą. Na stronie drzewka-faworytka.pl posiadamy odmiany o różnej twardości. W zależności od struktury miąższu możesz je wykorzystać na wiele sposobów. Jedną z odmian twardszych jest Jabłoń Boiken. Owoce są twarde, żółtozielonego z lekkim rumieńcem. Podany tym jabłek z powodzeniem nada się do zapiekania. Odmiana ta jest idealna do stworzenia deseru z pieczonych jabłek np. z dodatkiem ryżu. Boiken nada się do domowej szarlotki albo stworzenia musu na słodko do naleśników, pieczywa czy wafli ryżowych. Na drzewka-faworytka.pl znajdziemy odmianę Szampion. To lubiane drzewka jabłoni dla początkujących i zaawansowanych sadowników. Sam owoc jest w pełni czerwony oraz soczysty. Odmiana nadaje się jako jabłka do samodzielnego spożywania. Są dobre na stworzenie soku wytłaczanego na świeżo albo dodatkowo pasteryzowanego. Sok powstały z jabłoni szampion jest słodki z lekko kwaskową nutą, co nadaje smaku lekkiego orzeźwienia. 

Jem słodkie, słodkie winogrona 

W sadach owocowych winogrono nadal króluje, a to za sprawą przepisów na domowe wino. Przepisy podawana z rąk do rąk to sposób na smaczny trunek do obiadu oraz w upał. Do odmian, które na drzewka-faworytka.pl najlepiej się sprzedają jest winorośl bezpestkowa Reliance. Owoce tego pnącza charakteryzują się ciemnym zabarwieniem czerwieni i fioletu. W smaku winorośl jest słodka. Niektórzy koneserzy twierdzą, że smakuje na truskawkowo. Średniej wielkości owoce można jeść na surowo. Z powodzeniem nadają się do stworzenia wina czerwonego o słodkim posmaku. Jeśli mamy w domu winogrona białe można je zmieszać z czerwonym. W konsekwencji otrzymamy wino różowe w sam raz do deserów. Drugą popularną odmianą jest winorośl biała Arkadia. Podany szczep charakteryzują owoce o słodko-kwaśnym posmaku. Białe owoce można wykorzystać do stworzenia wina białego, które sprawdzi się przy daniach obiadowych.