Dla niektórych z nas poddasze to najlepsza część domu: cisza, jasne światło i komfort. Posiadanie dobrze zaprojektowanego strychu jest jak posiadanie idealnego sanktuarium. Gdy mówimy już o dobrze zaprojektowanym poddaszu, okna to właściwie 50% sukcesu. Przyjrzyjmy się więc bliżej oknom dachowym marki Velux, ich zaletom i tym, jak przyczyniają się do jakości poddasza i naszego życia.

Okno dachowe Velux zapewnia bezpośrednie światło

Okna dachowe zapewniają, że jasne światło dzienne będzie nam towarzyszyć w tym odległym miejscu domu. Właściwie nie chodzi tylko o to, że to naturalne światło jest tak przyjemne, ale okazuje się, że jest tak ważne dla naszego zdrowia! okno dachoweŚwiatło dzienne było wykorzystane przez wieki jako główne źródło światła we wnętrzu i stanowiło ukrytą część architektury tak długo, jak długo istniały budynki. Nie tylko zastępuje światło elektryczne w ciągu dnia, redukując zużycie energii na oświetleniu, ale pływa również zarówno na obciążenia grzewcze, jak i chłodzące, co czyni go ważnym parametrem energooszczędnego projektu. Ponadto najnowsze badania dowiodły, że światło dzienne zapewnia szereg korzyści zdrowotnych i komfort, który sprawia że okno dachowe Velux jest niezbędne dla osób przebywających w budynkach. Światło dzienne jest związane z:

  • pozytywnym nastawieniem
  • mniejszym zmęczeniem ogólnym
  • mniejszym zmęczeniem oczu

Marka Velux przeprowadziła intensywne badania i wydał książkę zawierającą informacje i zalecenia, narzędzia, metryki i kody dotyczące tematów takich jak światło dzienne, wentylacja, komfort cieplny, akustyka, energia i środowisko. Znajdziemy tam dane na temat światła dziennego, energii i klimatu wewnętrznego – co jest użytecznym narzędziem dla tych, którzy planują budowę domu lub pracę w budownictwie i przemyśle architektonicznym. Dobre światło dzienne zapewnia odpowiednie oświetlenie w ciągu dnia. Okno dachowe Velux pozwala na bezpośredni kontakt z promieniami słońca w domu, zapewniając najwyższą jakość światła, co oznacza bardzo dużą intensywność, jaką daje bezpośrednie światło „z pierwszej ręki”.