szafyW każdym domu powinna znajdować się szafa, ponieważ ona zalicza się do jednych z najbardziej praktycznych mebli. Szafy najczęściej stoją w garderobie, ponieważ tam znajduje się najwięcej ubrań, które właśnie można powiesić w szafie.

Oprócz tego szafy ustawia się też w korytarzu oraz w pokojach dla dzieci. Szafa jest bardzo wygodnym meblem, ponieważ tam można wieszać wszystkie ubrania, co jest znacznie lepsze niż składanie ich i układanie na pólkach. Wiele gotowych szaf znajduje się w sklepach meblowych, jednak oprócz tego można stworzyć szafę na specjalne zamówienie. 

Taka szafa jest też bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest idealnie dopasowana do wnętrza i kącika, w którym chce się ją usytuować. Szafa może być otwarta albo wolnostojąca, a także może być ona tradycyjna bądź bardzo nowoczesna. Szafy bez problemu można dopasować do każdego wnętrza pod względem estetycznym, a także pod względem objętościowym. Najbardziej popularne są szafy dwudrzwiowe, jednak oprócz tego można zdecydować się też na szafę trzydrzwiową.