Ścianki działowe to element powszechnie używany zarówno do lepszego zagospodarowania większej powierzchni, jak i nadania wrażenia obszerności dla tej mniejszej. W firmach ścianki działowe są najczęściej spotykane – oddzielają od siebie działów, zapewniają przestrzeń rekreacyjną oraz dają pracownikom ich własne „odgrodzone” miejsce do pracy. Jednak tradycyjne ścianki działowe mają efekt przytłaczający. Gipsowa ścianka nie przepuszcza naturalnego światła, w rezultacie stworzone wydzielone pomieszczenie w wielu przypadkach jest bardzo mroczne. Gipsowe ścianki to tanie i ekonomiczne rozwiązania dla ogarnięcia przestrzeni w firmie i w domu, jednak istnieją lepsze opcje.

Szkło, jako zamiennik

Ścianki szklane to alternatywa, która jest coraz częściej wykorzystywana. Stosują je praktycznie wszystkie obiekty handlowe (galerie, centra), usługowe, jak i małej oraz średniej wielkości przedsiębiorstwa. Często można spotkać je również na dworcach, na poczcie – ścianki szklane sprawdzają się wszędzie. To, że są one w stanie dopasować się do praktycznie każdego rodzaju przestrzeni wcale nie znaczy, że będą one dodatkiem nudnym. Szło jest „materiałem plastycznym” – różne jego rodzaje pozwalają osiągnąć różne efekty. Dla dużej firmy ma to znaczenie. Wygląd wewnętrzny przedsiębiorstwa ma być odbiciem profesjonalizmu, idei, które wyznaje, dawać pracownikom wydajne (oraz komfortowe) miejsce do pracy, a klientom poczucie, że trafili w dobre miejsce. Gdy klient przyjdzie na rozmowę biznesową do firmy i zobaczy w niej chaos, gdzie każdy wzajemnie wchodzi sobie w drogę, to jego opinia na temat tej firmy momentalnie ucierpi. Prezencja ma znaczenie. Nowocześni klienci (oraz pracownicy) oczekują stylowego wyglądu przestrzeni, bez niej czują, że coś jest nie tak, a każdy element wprowadzający zamieszanie ogranicza potencjał firmy. Ścianki szklane to jedno z narzędzi, nad którego wykorzystaniem warto się zastanowić.

Szkło od najlepszych

Ścianki szklane to nie tylko płachty czystego, przezroczystego szkła, które będą oddzielać jedną część przestrzeni od drugiej. Bogate wzornictwo, różne rodzaje szkła, a wszystko docięte na wymiar – jest, w czym wybierać, by stworzyć niepowtarzalną atmosferę w swojej firmie (oraz domu). Szukając sprawdzonych rozwiązań oraz inspiracji warto zwrócić się w stronę zakładów szklarskich, które wykonują ścianki szklane, daszki oraz wiele innych elementów, które ubogacą przestrzeń firmy. Szklane dodatki to inwestycja w nowoczesny wygląd, na której można tylko zyskać.