Przegląd stolików bankietowych i eventowych

Konferencje, które organizowane są przez duże firmy, instytucje oświatowe, czy też przez polityków, są bardzo uroczyste. Świadczą o tym nie tylko zapraszani goście, ale również wystrój wnętrza lub ogrodu. Wiele z takich konferencji odbywa się w eleganckich i znanych hotelach. Miejsca te są najczęściej oficjalne oraz kojarzą się wszystkim z luksusem oraz ważnym charakterem danego wydarzenia. Także spotkania kulturalne odbywać się mogą w hotelach. Ważnym oraz niezbędnym elementem takich spotkań, są oczywiście odpowiednio dopasowane do sytuacji meble. Do takich z cała pewnością należą stoliki koktajlowe.

stoliki koktailoweStoliki okrągłe

Wśród tego rodzaju stolików, bardzo popularne są modele z okrągłym blatem. Są one nie tylko estetyczne, ale również mniejsze, a więc wydają się być idealne do mniejszych pomieszczeń. Podczas wyboru danych stolików, powinniśmy kierować się nie tylko ich cena, ale również trwałością. Ich podstawa powinna być nieco wyższa, szczególnie gdy wybieramy je na konferencje i podobne eventy. Najlepiej, gdy jest wykonana ze stali nierdzewnej – szczotkowanej. Warto również decydować się na stabilne stoliki koktajlowe, które nie przewrócą się pod wypływem przesunięcia lub ciężaru. Dlatego też warto wybierać takie stoliki, które posiadają stabilną podstawę o płaskim, talerzowym kształcie. Ponadto, na wiele okrągłym stolików nakładane mogą być specjalne pokrowce. Gdy jednak nie chcemy w nie inwestować, możemy zdecydować się na wybór eleganckich stolików z efektownym blatem. Może to być blat z połyskiem lub charakterystycznym wzorem lub też z intensywnym oraz charakterystycznym kolorem. Wszystko zależy oczywiście od uroczystości, na którą zapraszamy gości.

Stoliki kwadratowe

Ten rodzaj stolików koktajlowych jest bardzo charakterystyczny i modny. Warto wybierać je do minimalistycznych oraz nowoczesnych wnętrz. Kwadratowe stoliki na wysokich nogach będą prezentowały się wspaniale i z całą pewnością zaproszeni goście zwrócą na nie swoją uwagę. Na rynku dostępne są także podświetlane modele stolików kwadratowych, które będą idealne podczas letnich i wieczorowym spotkań.

Stoliki prostokątne

Modele stolików prostokątnych także są niezwykle modne oraz eleganckie. Te zajmują jednak nieco więcej miejsca, dlatego możemy je wybierać do większych pomieszczeń. Są one szczególnie przydatne podczas organizowania ważnego przyjęcia, czy bankietu stojącego. Możemy wówczas postawić na nich przekąski zimne lub ciepłe oraz napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe. Większe modele stolików umożliwiają nawet stworzenie bufetu, z którego goście mogą korzystać samodzielnie.