"Palenie szkodzi zdrowiu" taki napis widnieje na każdym wyrobie tytoniowym, nawet tym do fajki wodnej. Jednak teraz można cieszyć się fajką wodną bez żadnej szkody na zdrowiu, a wszystko dzięki parowym kamyczkom. Kamyczki do shishy są pochodzenia wulkanicznego. Posiadają porowatą strukturę, która nasączona jest mieszanką gliceryny i aromatów smakowych. Kamyczki są produktem w 100% wolnym od nikotyny oraz innych substancji smolistych. Żarzenie się tych kamyczków daje efekt dymu jednak jest to para wodna, która powstaje w skutek parowania melasy pod wpływem temperatury. Kamyczki są tylko nośnikiem smakowej melasy, która podczas parowania nie powoduje wytwarzania się substancji smolistych czyli jest w 100% bezpieczna dla każdego człowieka. Smak melasy jest łagodny oraz pozbawiony smaku tytoniu, ale również jest bardzo wyrazisty.

Jak używać?

Kamyczki do shishy

       Użytkowanie kamyczków do shihsy nie różni się niczym od przygotowania tradycyjnej fajki z tytoniem. Najpierw należy w sporej ilości nałożyć kamyczki do cybucha, następnie przykryć folią aluminiową tak by ściśle do niego przylegała. W foli należy zrobić dziurki oraz położyć na folie dobrze rozgrzany węgiel. Jak kamyczki do shihsy się ogrzeją to można już z nich korzystać. Czas palenia jednego pełnego cybucha to około 30 min. Im więcej rozpalonego węgla tym wyższa temperatura, tym bardziej wyrazisty smak i większa chmura.

Atuty kamyczków

Kamyczki w porównaniu do wyrobów tytoniowych nie wypalają się tak szybko. Proces żarzenia się trwa około 30 minut. Kolejnym atutem jest to, iż są wielokrotnego użytku. Poprzez dokładne umycie wodą, a następnie wysuszenie nadają się do ponownego użytku. Wystarczy je zalać tylko odpowiednim w smaku syropu z melasy. Można wybrać spośród 35 różnych smaków każdy palacz fajki wodnej znajdzie coś dla siebie. Kolejną zaletą kamyczków jest to, iż można używać ich bez żadnych ograniczeń wiekowych. Produkt ten nie posiada akcyzy więc nie trzeba mieć licencji, aby go sprzedawać.  Można je kupić tutaj https://shishasklep.pl/pol_m_Kamyczki-do-shishy-1322.html

Czy można je ponownie wykorzystać?

Kamyczki do shishy są wielokrotnego użytku. Po odparowaniu płynu, który jest aromatem smakowym można kamyczki oczyścić w kąpieli z gorącej wody. Gdy kamyki do shisy dobrze wyschną można je ponownie zalać płynna smakową melasą, zamieszać i po chwili można cieszyć się już nowym smakiem fajki wodnej. Kamyczki do shisy są obecnie najczęściej wybieraną beznikotynową alternatywą do fajki wodnej. Stały się bardzo popularne wśród młodych osób, nie tylko tych wyjeżdżających do krajów arabskich.