Urządzając dom, warto rozpatrzyć również plany dotyczące optymalnego zagospodarowania ogrodu. To właśnie to, co mamy na zewnątrz robi dobre pierwsze wrażenie na osobach odwiedzających posiadłość. Warto zadbać o to, aby na zewnątrz było kolorowo, a odpowiednie kwiaty, krzewy i drzewa komponowały się ze sobą należycie. Zwłaszcza wraz z początkiem roku, kiedy temperatura i optymalna ilość nasłonecznienia pozwala na zasadzenie nowych gatunków i zakwitnięcie pąków, jest to dobra okazja, żeby wzbogacić swój ogród. Trzeba jednak wcześniej zorientować się, które rośliny są wiosenne, a które pasują bardziej do jesieni. Dużą popularnością cieszą się te, które dostarczają owoców - np. drzewa gruszy, jabłoni, czereśni, wiśni, czy śliwy, a także krzewy malin, agrestu, czy porzeczek. Jednak olbrzymie znaczenie ma także efekt wizualny oraz zapachowy. Odpowiednio dopasowane kwiaty mają pod tym kątem niebagatelne znaczenie.

Urządzić ogród

śniedek

Jednym z oryginalnych rodzajów kwiatów, który pozwoli urządzić ogród we właściwy sposób, jest śniedek. To kwiat cebulkowy, który rozwija się szczególnie w okresie ciepła i wzmożonego słońca. Nie jest to dobra roślina do hodowania podczas zimy, kiedy to często wymarza. Śniedek odznacza się śnieżnobiałą barwą i delikatnością. Dużą zaletą dla początkujących ogrodników jest fakt, że roślina nie ma zbyt dużych wymagań. Śniedek poza regularnym słońcem wymaga również lekkiej gleby, która jest dobrze przewietrzona. Toleruje jednak różnego rodzaju ziemie i różnorodne warunki. To pozwala nazwać go gatunkiem uniwersalnym. Najlepszym momentem na posadzenie cebulek tego kwiatu jest wrzesień lub październik - szacuje się, że optymalna wysokość to od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Natomiast okres kwitnięcia tego gatunku przypada na takie miesiące jak kwiecień i maj. Mimo że śniedek nie znosi mrozów, to jednak określone odmiany pozwalają dostatnio przetrwać chłodne pory. Taką jest odmiana baldaszkowa.

Gdzie zastosować dany gatunek?

Jeżeli chcemy urządzić swój ogródek na wiosnę, to śniedek pozwoli bardzo uatrakcyjnić przestrzeń wokół posiadłości. Jego lekka, jasna barwa pozwoli na idealne dopasowanie go do pozostałych kwiatów. Ma on bardzo dobre zastosowanie na wiosennych rabatach cebulkowych, ale dobrze prezentuje się także na obrzeżach trawników. Ponadto, można go urządzić również pod młodszymi drzewkami. Ważną ciekawostką jest to, że kwiaty te otwierają się i zamykają. Otwieranie przypada na godzinę 10-11, natomiast jej zamykanie zazwyczaj następuje około 15-16.