Jednym z trendów dotyczących wyglądu łazienek jest wykładanie ich szarymi płytkami. To doskonały wybór, jeśli lubi się wnętrza chłodne i ponadczasowe. Można zdecydować się na samą szarość albo połączyć ten kolor z innymi. Modna łazienka w chłodnych barwach to także połączenie płytek białych z niebieskimi.

Szare płytki w modnej łazience

płytki na ścianę do łazienki

Szarość jest modna, ponieważ zapewnia wrażenie spokoju i elegancji. To barwa chłodna, a więc pomagająca w uspokajaniu się. Jeśli jest jasna, powiększa optycznie. Można wybrać takie płytki na ścianę do łazienki, jeśli jest mała, a nie chce się mieć białej. W większej można połączyć jasne szare płytki z ciemnymi. Szare płytki to także te, które imitują beton. Wybór takich sprawia, że łazienka jest nie tylko chłodna, ale i surowa. Może mieć styl industrialny, wtedy można dodać trochę koloru czarnego. Łazienka z płytkami imitującymi beton może być też urządzona w sposób luksusowy. O jej stylu zadecydują dodatki.

Jakie inne płytki do szarej łazienki?

W szarej łazience mogą się znaleźć akcenty innych kolorów. Może to być np. czerń albo kolor turkusowy. To dobry wybór, jeśli nie chce się osłabiać chłodu łazienki. Jeśli szare są ściany i podłoga, pewne fragmenty mogą być w ciepłym kolorze np. bordowym. Łazienka pozostanie chłodna, ale nie aż tak, jak przy samej szarości. Nieco się ją też dzięki takiemu akcentowi ożywi. Jeśli płytki na ścianę do łazienki to imitacja betonu, to dla ocieplenia pasują akcenty z płytek drewnopodobnych. Nadal będzie surowo, ale nieco bardziej przyjaźnie. To eleganckie zestawienie.

Łazienka z białymi i niebieskimi płytkami

Osobom lubiącym chłodne klimaty spodoba się połączenie białych i niebieskich płytek. To znane od dawna połączenie, ale ciągle chętnie wybierane. Jest zimne, więc przydadzą się drobne ocieplające akcenty. Drobne przedmioty dekoracyjne czy użytkowe mogą być w cieplejszym kolorze np. w beżowym, różowym, pogodnym jasnozielonym. Połączenie to sprawdzi się nawet w niedużej łazience, ponieważ biały i niebieski powiększają optycznie. Podobny klimat ma łazienka z białymi i turkusowymi płytkami. To modne zestawienie kolorów i też optycznie powiększa. To kilka propozycji na modną łazienkę w chłodnych kolorach. Podłoga jest zazwyczaj jednobarwna. Natomiast płytki na ścianę do łazienki to często zestawienie dwóch kolorów. Sama szarość lub szarość z brązem to eleganckie połączenie. Szary i ciepły kolor to zestawienie ciekawe. Barwy niebieska i turkusowa wprowadzają klimat sprzyjający odprężeniu. Barwy te oraz biel dają wrażenie świeżości.