Weranda to konstrukcja, która pełni funkcje ozdobne jak i praktyczne. Może nawiązywać do sielskich dworków lub wręcz przeciwnie – stanowić nowoczesny wystrój domu. Pewne jest jedno – to pierwsze miejsce, w którym znajdują się nasi goście. Między innymi dlatego, warto zadbać o odpowiedni wystrój oraz aranżację werandy. Przy tworzeniu dobudówki warto utrzymać ją w stylu oraz charakterze domu, jak i ogrodu, aby w komplecie tworzyła spójną całość.

Powierzchnia werandy

Lampy ogrodowe philips

Małe miejsce, które zadysponujemy dla powstania werandy daje nam niestety niewielkie pole do popisu. Konstrukcje otwarte, które nie są oszklone warto obsadzić dokoła zielenią . Natomiast w ganku zamkniętym, gdzie powierzchnia jest znacznie oddzielona ścianami, polecamy wstawić mały stolik lub szafkę na buty. Co innego, jeśli jesteśmy posiadaczami przestrzennej werandy, którą możemy elastycznie zmieniać. Dla takich powierzchni, polecamy meble ogrodowe, które będą świetnie prezentować i uzupełniać przestrzenne pomieszczenie. Może być to stolik ogrodowy wraz z kompletem wygodnych krzesełek lub staromodna huśtawka. Dla ożywienia wnętrza zachęcamy do wypróbowania kwietników, takich jak rośliny doniczkowe. Z pewnością wniosą sporo kolorów oraz łagodnego klimatu.

Podłoga

Warto zainwestować w droższy materiał, którym wyłożymy podłożę werandy, chociażby ze względu, aby przez długi czas mogła prezentować się w świetnym stanie. Do wiejskiego klimatu werandy, polecamy wytrzymałe drewno egzotyczne, które będzie odporne na ścieranie. Wspaniale wkomponuje się z naturalistycznym oraz leśnym charakterem pomieszczenia. Ze względu na nowocześniejszy wygląd, sprawdzą się płytki ceramiczne w odcieniach bieli, czerni oraz szarości. Równie dobrym materiałem na wyłożenie podłogi jest kamień naturalny oraz płyta betonowa, która świetnie uzupełni się z modnym, industrialnym stylem werandy.

Dodatki

Ważną sprawą jest oświetlenie, które należy odpowiednio rozmieścić, aby dobrze oświetlało werandę w środku, jak i na zewnątrz. Dla oświetlenia werandy z dworu zachęcamy do wypróbowania lamp, jakimi są lampy ogrodowe philips. Taki rodzaj lamp efektownie oświetli nie tylko dobudówkę, lecz zieleń, którą posiadamy w swoim ogrodzie. Lampy ogrodowe Philips, które umieścimy tuż przy samym wejściu do domu, będą rozświetlać konstrukcję werandy, jak i elementy, które się w niej znajdują.