Każdy z nas kojarzy z pewnością słynny wiersz Aleksandra Fredry pt "Paweł i Gaweł", w którym to opisane są perypetie dwóch sąsiadów. Jeden spokojniejszy - Paweł mieszkał na górze, Gaweł - na dole. Ten drugi ciągle skakał po sowim pokoju, co było nie do zniesienia, że aż szyby leciały z okien Pawłowi. Gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym, to zazwyczaj nie mamy problemu z hałaśliwymi sąsiadami. Gdy jednak mieszkamy w bloku - może być to kłopotliwa sprawa. Sąsiad hulaka - niczym Gaweł, sąsiadka z zamiłowaniem do gry na skrzypcach, małe i rozbrykane dzieci, ciągle skaczące, tuptające, biegające po mieszkaniu - często słyszy się o głośnych sąsiadach. Niektórym to zupełnie nie przeszkadza, bo ciągle nie ma ich w domu, bądź sami mają małe dzieci i wiedzą doskonale jak to jest, inni potrzebują jednak ciszy i spokoju, bo np. pracują w domu.

k-flexJak rozwiązać problem głośnych sąsiadów?

Gdy mamy głośnych sąsiadów z pomocą mogą przyjść różnorakie rozwiązania izolacji akustycznej. W zasadzie najpopularniejsze są maty dźwiękoizolacyjne, które montuje się najczęściej pomiędzy ścianą budynku, a ścianką kartonowo-gipsową, lub też pod sufitem, czy na podłodze. Warto sięgnąć po produkty firmy K-Flex, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Do wyżej wymienionego zastosowania najodpowiedniejszy będzie produkt K-Fonik PE GK. Oprócz izolacji akustycznej ścian sufitów i podsufitek, producent zaznacza, że można taką matę dźwiękoizolacyjną z powodzeniem zastosować w garażach i kanałach izolacyjnych. Firma K-Flex oferuje 9 rodzajów mat do zastosowania w różnorakich celach. Niektóre z mat są przeznaczone typowo do izolacji rurociągów i instalacji sanitarnych. Inne zaś mogą być doskonałym materiałem do wytłumienia maszyn i głośnych urządzeń, wykorzystywanych w budownictwie. Istotne jest także wytłumienie wszelkich studiów reżyserskich, radiowych i telewizyjnych, sal kinowych, konferencyjnych oraz hal sportowych.

Produkty ze spienionego kauczuku - to także doskonała izolacja termiczna

Oprócz mat dźwiękoizolacyjnych na stronach oferujących asortyment K-flex np. na https://www.bitmat.pl/pl/c/Izolacja-K-Flex/81 można znaleźć mnóstwo produktów wyprodukowanych ze spienionego kauczuku, nadających się także do izolacji termicznej. Wśród odbiorców produktów tej firmy można znaleźć firmy z różnych branży - budowlanych, transportowych, petrochemicznych i innych. Firma proponuje współpracę zarówno dla wielkich firm czy korporacji jak i przygotowała ofertę dla klientów indywidualnych, pragnących zwiększyć komfort życia w swoim mieszkaniu czy otoczeniu.