Kochamy światło słoneczne i nie moglibyśmy bez niego żyć. Jest ono po prostu niezbędne dla naszego zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem możemy go mieć nieco... dosyć. W końcu "co za dużo, to niezdrowo", jak głosi stara mądrość ludowa. Dlatego wszystkim nam przydają się od czasu do czasu zasłony, zwłaszcza w tych pomieszczeniach, które przez większą część dnia bywają intensywnie nasłonecznione. Najprostszym na to sposobem jest uzupełnienie firanek o zasłony, jednak na rynku obecnych jest wiele innych możliwości. Osoby nieco bardziej kreatywne mogą zdecydować się na alternatywy w postaci żaluzji albo rolet w najróżniejszych rodzajach. W końcu do jednego wnętrza mogą pasować plisy, a do innego rolety rzymskie. Wybór jest ogromny.

Roleta po rzymsku

Te charakterystyczne rolety łączą w sobie niezwykłą praktyczność tradycyjnych rolet tkaninowych z elegancją nie mniej klasycznych zasłon. W przeciwieństwie do "zwykłych" zasłon, w przypadku rolet rzymskich tkanina nie zwija się w rulon, kiedy pociągniemy za sznureczek. Zamiast tego tkanina składa się tworząc ozdobne falbany, które przy maksymalnym "zwinięciu" przypominają draperie. Rolety rzymskie występują w niezliczonych wersjach kolorystycznych, ze wzorami lub bez, dlatego bez trudu można dopasować je do dowolnego właściwie otoczenia. To wszystko sprawia, że są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie jednocześnie piękno i praktyczność. Wariacją na temat rolet rzymskich są rolety austriackie, warto więc sprawdzić i ten wariant.

plisyRolety plisowane

Jeżeli wiszące na oknie rolety przypominają swoim wyglądem coś w rodzaju harmonijek, to są to właśnie rolety plisowane. Występują zarówno w wersjach wolnowiszących jak i zamontowanych w prowadnicach – co ciekawe, w tym drugim przypadku plisy często można zwijać zarówno z dołu do góry jak i w przeciwną stronę. Sprawia to, że są jeszcze bardziej funkcjonalne niż tradycyjne rolety czy zasłony, bowiem mamy większe pole do manewru jeżeli chodzi o modulowanie wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego. Plisy w rozmaitych konfiguracjach możesz zamówić na stronie https://sunlux24.pl/plisy.rolety.zaluzje.plisowane. Plisy mają jeszcze jedną wielką zaletę, która wynika z ich charakterystycznej konstrukcji – otóż na tle pozostałych rolet wykazują się wysokimi właściwościami izolacyjnymi. W upalne dni pomagają więc w zatrzymywaniu gorąca, a podczas mrozów zatrzymują w pomieszczeniu część ciepła. Tak jak w przypadku pozostałych rolet, występują w wielu wersjach kolorystycznych i bez trudu dają się wkomponować w wiele różnych wystrojów wnętrz.