Przyznać należy, że nieustanne zaglądanie do kuwety i regularne sprzątanie nieczystości jest nie tylko męczące, ale również czasochłonne. Jeśli zatem pragniemy za wszelką cenę zadbać o swój komfort i wygodę, ale również o przyjemny zapach w mieszkaniu, żwirek dla kota jest koniecznym zakupem, o którym powinniśmy pomyśleć już na samym początku.

Zalety silikonowego żwirku

Silikonowy żwirek dla kota wykazuje się świetnymi parametrami absorbującymi wilgoć, jak i nieprzyjemne aromaty. Zbierający się mocz gromadzi się w specjalnych granulkach, które po maksymalnym nasączeniu zmieniają swoje zabarwienie. Wszystko to sprawia, że charakteryzuje się lepszą wydajnością niż znajdujące się w sklepach odpowiedniki z drewna lub bentonitu. To jednak nie koniec ich atutów. Na uwagę zasługuje również brak konieczności ciągłego odsiewania zbrylonego żwirku dla kota, co w praktyce oznacza rzadszą potrzebę jego wymiany. Jeśli wierzyć zapewnieniom producentów, silikonowe opakowanie granulek wystarcza na miesiąc, przy założeniu, że znajdująca się w mieszkaniu kuweta przypada na jednego zwierzaka.

Wady silikonowego żwirku dla kota

Pomimo wielu niekwestionowanych zalet, nie jest to rozwiązanie pozbawione mankamentów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć niemożliwość wyrzucania go do toalety. Nie jest także polecany dla kociąt, gdyż te, z uwagi na swoją ciekawską naturę, mają tendencję do jego połykania, co w praktyce skutkuje ryzykiem niestrawności lub wizytą u weterynarza. Przyznać należy, że silikonowy żwirek dla kota idealnie sprawdza się w kuwetach zamkniętych. Wszystko z uwagi na niezbyt estetyczny, żółty kolor wynikający z ilości przyswojonego moczu. Kolejną wadą jest cena, która jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku produktów drzewnych lub bentonitowych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę zwiększoną wydajność, jego zakup nie powinien stanowić zbyt wielkiego obciążenia dla domowego budżetu.

Silikonowy żwirek dla kota – komu polecany?

Produkt w szczególności zyska sympatię posiadaczy więcej niż jednego zwierzaka. Wszystko z uwagi na oszczędność czasu wynikającą z codziennych obowiązków związanych z czyszczeniem kuwety. Produkt znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np: http://kiwizoo.pl/kot/zwirek-dla-kota/ bez potrzeby wychodzenia z domu.