Urządzając taras, prócz efektownych mebli i roślin, które stanowią podstawę wyposażenia i jednocześnie elegancką dekorację przydomowej przestrzeni, nie możemy zapomnieć także o mniejszych przedmiotach, które budują klimat tego wyjątkowego miejsca. Warto przy tym pamiętać, że taras to przedsionek ogrodu, dekorujemy go zatem w ten sposób, by współgrał z ogrodem i samym domem. Jeśli dom urządziliśmy w klasyczny sposób, spokojnie możemy zdecydować się na drewniane meble ogrodowe i typowe dekoracje tj. lampiony, stylizowane donice, dzbany i konewki, poidełka dla ptaków czy ozdobne klatki.

Pomysł 1 – lampiony ogrodowe

Oświetlenie tarasu odgrywanie niezwykle ważną rolę w budowie klimatu spokojnego miejsca, przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji. Prócz klasycznego, sztucznego oświetlenia, by rozświetlić fragment ogrodowej przestrzeni, zdecydować możemy się również na zakup dekoracyjnych lampionów na świece. Lampiony nie dają zbyt intensywnego światła, budują jednak niesamowity klimat, tworząc romantyczny nastrój, który sprzyjający błogiemu relaksowi w bezpośredniej bliskości natury.

Pomysł 2 – dekoracyjne konewki i dzbany

birdsoflove.pl

Ważnym elementem każdego tarasu są rośliny doniczkowe, które wymagają regularnego podlewania. Zamiast zwykłej butelki, do podlewania tego typu roślin, użyć może bardziej dekoracyjnego, metalowego dzbana lub konewki. Wiele niezwykle pięknych przedmiotów tego typu znaleźć można chociażby w serwisie birdsoflove.pl, a także w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży dekoracyjnych przedmiotów do ogrodu i domu. Co ważne, ustawiony na tarasie dzban lub konewka sprawi, że cała otaczająca te przedmioty przestrzeń nabierze bardziej sielskiego klimatu.

Pomysł 3 – klatki dekoracyjne i poidełka dla ptaków

Ogród i towarzyszący mu taras zwykle kojarzą się nam ze śpiewem ptaków. By ściągnąć ptaki jak najbliżej tarasu, warto zdecydować się na kupno dekoracyjnych poidełek, w których co pewien czas wystarczy uzupełniać wodę. O bliskości ptaków może informować także dekoracyjna klatka, która będzie ciekawą ozdobą każdego, klasycznie urządzonego tarasu.