Urządzając sypialnię, nie powinniśmy zapominać o wypełnieniu wolnej przestrzeni pustej ściany, znajdującej się za wezgłowiem łóżka. Jeśli na wolnej ścianie zawiesimy obraz, umieścimy na niej naklejkę ścienną z nowoczesnym wzorem lub ozdobimy całą powierzchnię ściany efektownie wyglądającymi panelami dekoracyjnymi 3D – drewnianymi, gipsowymi lub innymi, nasza sypialnia zyska na atrakcyjności wyglądu, jej wnętrze stanie się bardziej wyraziste i przyjazne w odbiorze. A który rodzaj dekoracji ściennej najlepiej sprawdzi się w nowocześnie urządzonym wnętrzu?

 

Nowoczesne obrazy w sypialni – czy warto?

Przykuwająca uwagę abstrakcja lub innego rodzaju nowoczesny obraz w sypialni to doskonały wybór dla każdego miłośnika sztuki, a także dla tych osób, które szukają niebanalnego pomysłu na zagospodarowanie wolnej ściany we wnętrzu tego typu pomieszczenia. Co trzeba podkreślić, nowoczesne obrazy w sypialni nie muszą być oryginalnymi dziełami sztuki. Równie dobrze mogą to być obrazy drukowane na płótnie – znacznie tańsze od obrazów oryginalnych. Ciekawym pomysłem mogą być również różnego rodzaju fotografie, grafiki lub plakaty oprawione w designerskie, minimalistyczne ramy. Wybieramy to, na co nas stać i co odpowiada naszemu indywidualnie postrzeganemu poczuciu estetyki i piękna.

nowoczesne obrazy do sypialni

Naklejki ścienne – jakie w nowoczesnej sypialni?

To alternatywne rozwiązanie dla nowoczesnych obrazów w sypialni. Jeśli zależy nam na tym, aby powierzchnia ściany pozostała gładka, zamiast obrazu w ramie możemy wybrać naklejkę ścienną. Tę nakleja się bezpośrednio na powierzchnię ściany, dzięki czemu tworzy ona jednolitą płaszczyznę ze ścianą. W przypadku nowoczesnych sypialni najlepszym wyborem będą naklejki ścienne z abstrakcyjnymi, fantazyjnymi wzorami lub z motywami kwiatowymi o równie niedookreślonych kształtach. Wybór wzorów naklejek ściennych do sypialni jest bardzo duży, co ułatwia znalezienie motywu idealnie dopasowanego do własnych potrzeb.

Panele dekoracyjne – co to takiego?

To rodzaj wykończenia ściany wyróżniający się oryginalną strukturą, różnicujący wystrój wnętrza, nadający mu bardziej wyrafinowanego charakteru. Co warte podkreślenia, panele dekoracyjne to rodzaj samodzielnej dekoracji ściennej i jednocześnie znakomity pomysł na efektowny podkład pod nowoczesne obrazy w sypialni, zwłaszcza jeśli są to oryginalne działa sztuki, wymagające niebanalnej, efektownie prezentującej się oprawy. Na rynku znaleźć można wiele typów takich paneli, wykonanych z kamienia, gipsu, drewna i innych materiałów. Największą wartość dekoracyjną mają panele 3D, czyli panele wyraźnie odstające od gładkiej powierzchni ściany, mające własną, niepowtarzalną strukturę.