Świece Yankee Candle cieszą się ogromną popularnością, zarówno w kręgu gwiazd, celebrytów, jak również w domach osób, które lubią otaczać się przyjemnym zapachem. Co w nich jest takiego spektakularnego?

Fenomen firmy

różowy wosk zapachowy yankee candleAby jednak znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy prześledzić historię marki, która może poszczycić się wieloletnią obecnością na rynku. Firma swoje początki datuje na 1969 rok, kiedy to 17-letni Mike Kittredge wykonał samodzielnie swoją pierwszą świecę, którą podarował mamie jako prezent gwiazdkowy. Zachwycona efektami sąsiadka namówiła chłopca do wykonania jeszcze jednej, która jednak nie powędrowała jako prezent, a produkt na sprzedaż. Świeca okazała się sukcesem, a Mike Kittredge rozpoczął produkcję na szerszą skalę. Dziś Yankee Candle (https://kosmetykomania.pl/firm-pol-1382607783-YANKEE-CANDLE.html) to wielkie przedsiębiorstwo, które zatrudnia ponad pięć tysięcy osób. Swoją siedzibę ma w Stanach Zjednoczonych, ale sieć dystrybucji rozpowszechniona jest na 26 państw europejskich i 45 pozaeuropejskich. Kluczem w sukcesie marki jest przede wszystkim kompozycja zapachowa, trafiająca w gusta wielu użytkowników oraz efektowny, choć subtelny, design. Założeniem firmy jest bowiem takie projektowanie zapachów, które w jak największym stopniu można porównać do natury, przywołując wspomnienia miłych chwil w życiu.

Bogata różnorodność

W ofercie marki Yankee Candle znajdziemy aż 150 rozmaitych zapachów, nie licząc tych, które wypuszczane są do sprzedaży jako sezonowe. Co roku firma projektuje co najmniej dwa nowe aromaty, które w większości trafiają potem na sklepowe półki. Fundamentem asortymentu jest seria Classic, przypominająca stożkowy słój z naklejkami oraz woski typu tartaletki. Ponadto, znaleźć można także kolekcję Decor oraz zestaw aromatów do domu i samochodu w postaci sprayu czy dyfuzoru. Wymieniając produkty, jakie znajdują się w ofercie Yankee Candle, nie można pominąć bogatego wyboru akcesoriów do palenia wosków i świec. W ich skład wchodzą kominki na woski zapachowe, gasidełka do knotów, świeczniki na tealighty czy podstawki na świece.

Porażająca cena

Wiele osób zgodnie przyznaje, że choć produkty Yankee Candle cieszą się wysoką jakością to jednak woski te nie należą do najtańszych.W tym przypadku sporym wyznacznikiem jest jakość użytego do produkcji wosku. A ten charakteryzuje się trwałością, co w bezpośrednim stopniu decyduje o jakości spalania się świecy i intensywności danego zapachu. W rezultacie, zakupiona świeca nie tylko długo się pali, ale również urzeka swoim zniewalającym zapachem, dzięki czemu jej zakup okazuje się świetną inwestycją.