Ocieplenie budynku to klucz do posiadania domu na cały rok. Mury, które zostaną zabezpieczone warstwą ocieplenia nadają do zamieszkania w zimie. Warstwa pełni wiele ważnych funkcji. Jedną z nich jest kumulacja ciepła w pomieszczeniach. Zamiast utraty ciepła możemy liczyć na lepsze jej zagospodarowanie, co wpływa na niższe rachunki za prąd. Przykładem takiego rozwiązania jest m.in. styrodur. To nowoczesny materiał, który na stałe wszedł w rynek polskiego budownictwa. Oto jego krótka charakterystyka. 

Czym tak naprawdę jest styrodur? 

Zastosowanie styroduru w budownictwieTo materiał budowlany, składają się z polistyrenu ekstrudowanego. To nic innego jak tworzywo sztuczne.Produkcja styroduru opiera się głównie kilka metod. Zwykle cena styroduru jest uzależniona od spieniania samego polistyrenu. Styropian w tej formie ma dość atrakcyjną cena i wykazuje dużo większe właściwości. W przeciwieństwie do standardowych płyt styropianowych styrodur jest spasowany w tzw. płyty xps. W zależności od producenta są one barwione na charakterystyczne kolory. Jego funkcje są podobne jak w przypadku wełny oraz styropianu. Jednym słowem ma służyć do ocieplania budynków. Na cena styroduru wpływa jego rodzaj, a przede wszystkim zużycie. Materiał może być wykorzystywany domach jednorodzinnych oraz szeregówkach. Nadaje się do ocieplania domków rekreacyjnych oraz letniskowych, dzięki czemu mogą być użytkowane przez cały rok. Na profesjonalny styrodur decydują się właściciele budynków komercyjnych. 

Uniwersalne właściwości styroduru 

Materiał ten jest odporny na wilgoć. Z powodzeniem może być stosowany jako ocieplacz piwnic. Dzięki swojej właściwością hydrofobowym cena styroduru wpłynęła do popularność tego produktu. Klienci doceniają nie tyle cenę, co jego odporność na wodę. Dlatego płyty xps zaczęły być wykorzystywane przy ocieplaniu fundamentów. Warto wspomnieć, że styrodur jest odporny na wysokie obciążenia. Z powodzeniem nadaje się do zastosowań przemysłowych, a w szczególności do termoizolacji parkingów wielopoziomowych. Zalety styroduru pozwalają na izolację mostków termicznych oraz podłóg w przeróżnych typach konstrukcji. Styropian ekstrudowany znajduje swoje zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle lotniczym. Również koleje korzystają z tego rodzaju ocieplenia. 

Jakość, a cena 

Jeśli chodzi o rynek styroduru w Polsce. To możemy pochwalić się kilkoma konkurentami. Nie jest ich dużo ale śmiało możemy stwierdzić, że oferują styropian ekstrudowany dobrej jakości. Dlatego cena styroduru w Polsce zachęca do jego zakupu i pozwala na wsparcie lokalnych producentów