Japoński koncern Honda ma reputację producenta silników wysokiej jakości. Nie inaczej ma się sytuacja z kosiarkami produkowanymi przez tę firmę – a jako przykład na tę tezę weźmiemy sobie model HRX 537C4 VKE. Kosiarka ta wyposażona jest w silnik o dużej mocy, elastyczny samobieżny napęd oraz worek wyładowczy o dużej pojemności. Można śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych kosiarek spalinowych dostępnych obecnie na rynku.

Wydajność

Kosiarka spalinowaKosiarka Honda HRX pracuje bardzo stabilnie, dzięki czemu trawa obcięta jest gładko i równomiernie. W dużej mierze jest to zasługą specjalnego ostrza "MicroCut". To specjalistyczne ostrze ma cztery powierzchnie tnące, zamiast standardowych dwóch, dzięki czemu działa o wiele bardziej precyzyjnie i przycina trawę na mniejsze kawałki. To właśnie daje HRX możliwość mulczowania trawnika i pomaga utrzymać trawę w estetycznym stanie.

Szatkowanie trawy na mniejsze kawałki pozwala również pomieścić więcej odpadów w pojemniku. Kosz kosiarki Honda HRX jest idealnie ukośny, co umożliwia napełnianie go aż po brzegi bez niebezpieczeństwa dławienia ostrza. Minusem posiadania tak dużego kosza może być fakt, że po całkowitym zapełnieniu robi się on dość ciężki i może być kłopotliwy w opróżnianiu – ale aby tej drobnej wady uniknąć, wystarczy zachować odpowiednią higienę oraz rytm pracy.

Ścieżka tnąca tej kosiarki to standardowe 21 cali, a koła nie pchają zbytnio trawy, nie ma więc konieczności wielokrotnego nakładania na siebie kolejnych przejazdów. Jak kosiarka Honda wypada pod względem hałaśliwości pracy? Silniki kosiarek spalinowych mają moc akustyczną od 90 do 100 dB. HRX wypada na tym tle zupełnie standardowo, pracując z głośnością około 98 dB. Wynika to z dużego silnika – to w końcu potężna i bardzo wydajna maszyna.

HRX 537C4 VKE ma siedem poziomów cięcia. Najniższa wysokość koszenia wynosi 3/4 cala, a maksymalna to 4 cale. Wysokości te są zarazem najniższymi i najwyższymi poziomami dostępnymi w standardowych urządzeniach tego typu, można więc powiedzieć, że kosiarka Hondy daje pełne spektrum możliwości, jeżeli chodzi o wysokość koszenia.

Komfort pracy

Jedną z najlepszych cech tej kosiarki jest samobieżny napęd tylnego koła. W przeciwieństwie do większości standardowych samobieżnych kosiarek, HRX ma zmienny układ napędowy, który można sterować za pomocą dźwigni, a nie paska. Sterowana kciukiem dźwignia znajduje się pośrodku kierownicy i można ją regulować pod różnymi kątami, dopasowując do wielkości dłoni i preferencji. To dzięki tym zaletom kosiarka Honda np. stąd https://warowny.com/pol_m_Popularne_Agregaty-pradotworcze-Honda-684.html, to świetny wybór!